Warszawa
czwartek 28 marca • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYTURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH W WARSZAWIE

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH W WARSZAWIE

Już tylko kilka dni pozostało do pierwszej po 14. latach przerwy imprezy hokeja na lodzie w Warszawie z udziałem reprezentacji Polski.

Dokładnie od piątku do niedzieli (25-27 sierpnia) na lodowisku Torwaru odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Grupy Wyszehradzkiej. W zmaganiach wezmą udział reprezentacje do lat 18 Polski, Słowacji, Węgier i drużyny czeskiej Morawy. – Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i celujemy w zwycięstwo w tej imprezie – zapowiada wprost napastnik polskiej kadry Jakub Prokurat. – Najsilniejsza wydaje się być Słowacja, ale zagramy u siebie i będziemy walczyć o każdy centymetr lodu – dodaje wychowanek UHKS-u Mazowsze Warszawa. W pierwszej połowie sierpnia polscy juniorzy z reprezentacji U18 przebywali na zgrupowaniu w czeskiej Ostrawie. „Młode Orły” rozegrały tam między innymi test mecze z rówieśnikami z HC Poruba oraz zajęły 5. miejsce w turnieju Ostrava Cup.

Warto przypomnieć, że po raz ostatni hokejowa reprezentacja Polski rywalizowała w Warszawie w kwietniu 2003 roku. Wówczas polscy seniorzy rozegrali po dwa towarzyskie mecze z Rumunią (wygrane 6:2 i 7:1) oraz z Francją (zwycięstwo 4:3 i porażka 3:6).