Już tylko kilka dni pozostało do pierwszej po 14. latach przerwy imprezy hokeja na lodzie w Warszawie z udziałem reprezentacji Polski.

Dokładnie od piątku do niedzieli (25-27 sierpnia) na lodowisku Torwaru odbędzie się Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Grupy Wyszehradzkiej. W zmaganiach wezmą udział reprezentacje do lat 18 Polski, Słowacji, Węgier i drużyny czeskiej Morawy. – Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i celujemy w zwycięstwo w tej imprezie – zapowiada wprost napastnik polskiej kadry Jakub Prokurat. – Najsilniejsza wydaje się być Słowacja, ale zagramy u siebie i będziemy walczyć o każdy centymetr lodu – dodaje wychowanek UHKS-u Mazowsze Warszawa. W pierwszej połowie sierpnia polscy juniorzy z reprezentacji U18 przebywali na zgrupowaniu w czeskiej Ostrawie. „Młode Orły” rozegrały tam między innymi test mecze z rówieśnikami z HC Poruba oraz zajęły 5. miejsce w turnieju Ostrava Cup.

Warto przypomnieć, że po raz ostatni hokejowa reprezentacja Polski rywalizowała w Warszawie w kwietniu 2003 roku. Wówczas polscy seniorzy rozegrali po dwa towarzyskie mecze z Rumunią (wygrane 6:2 i 7:1) oraz z Francją (zwycięstwo 4:3 i porażka 3:6).

Program turnieju w Warszawie:
Piątek – 25 sierpnia
godz. 16:00 Słowacja – Team Morawa (Czechy)
godz. 19:00 Polska – Węgry

sobota – 26 sierpnia
godz. 16. Węgry – Team Morawa (Czechy)
godz. 19. Polska – Słowacja

niedziela – 27 sierpnia
godz. 11. Węgry – Słowacja
godz. 14. Polska – Team Morawa (Czechy)

COS Hala Widowiskowa Torwar II
ul. Łazienkowska 6A, 00-001 Warszawa

Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na www.pzhl.org.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Niki Lauda nie żyje. Trzykrotny mistrz świata F1 miał 70 lat

Niki Lauda nie żyje – taki komunikat podały