PGE Skra Bełchatów (wicemistrz Polski sezonu 2016/17, finalista Pucharu Polski) zmierzy się 23 września z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski 2016/17) w meczu o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn 2017. Emocjonująco zapowiadające się spotkanie zostanie rozegrane w bełchatowskiej hali Energia.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A., wspólnie z PGE Skrą Bełchatów, będą gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia. Mecz dwóch najlepszych ekip minionego sezonu PlusLigi będzie przedsmakiem tego, co czeka nas w rozgrywkach 2017/18.

– Superpuchar to zawsze okazja do walki o pierwsze trofeum w sezonie, a także pierwsza poważna próba sił – mówi prezes PLPS S.A. Wojciech Czayka. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy organizować ten mecz wspólnie z klubem z Bełchatowa. PGE Skra jest dwukrotnym zdobywcą Superpucharu, a ZAKSA dopiero czeka na pierwsze takie trofeum w historii klubu. Czeka nas na pewno wspaniałe widowisko, które rozegrane zostanie na zaledwie tydzień przed startem sezonu ligowego. Będziemy zatem mieli pokaz siły i jakości naszych najmocniejszych drużyn – dodaje.

Prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki cieszy się, że dojdzie do starcia o Superpuchar. – To bardzo dobra informacja dla wszystkich, że ponownie zostanie zorganizowany mecz o Superpuchar. Jako dwukrotny zdobywca tego trofeum wiemy jak taki sukces wpływa na pozytywne nastroje w drużynie i daje jeszcze większą motywację do walki o trofea w sezonie. Cieszymy się, że nasz Klub będzie współorganizatorem tego wydarzenia. Mając doświadczenie organizacyjne na arenie międzynarodowej i krajowej, z pewnością przygotujemy siatkarskie święto – podkreśla prezes, a kapitan PGE Skry i MVP pierwszego meczu o Superpuchar w 2012 roku, Mariusz Wlazły dodaje: – W swojej kolekcji mamy już takie trofeum, zdobyliśmy je zresztą dwukrotnie. Cieszymy się, że po trzech latach będziemy mogli powalczyć o kolejne. Postaramy się udanie zainaugurować nowy sezon.

Przypomnijmy, że w 2012 roku w spotkaniu rozegranym w Częstochowie bełchatowianie pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:21, 25:23, 25:19). Po raz drugi żółto-czarni rywalizowali w meczu o Superpuchar dwa lata później w Poznaniu. PGE Skra, jako mistrz Polski, zmierzyła się w nim ze zdobywcą Pucharu Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Bełchatowianie wygrali 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 27:25). W tym roku obie ekipy będą miały okazję do rewanżu.

– Dla takich drużyn, jak my i PGE Skra nie powinno mieć znaczenia, w której hali czy w którym mieście rozgrywany jest dany mecz, bowiem w każdych warunkach powinniśmy dostarczyć naszym kibicom sporych emocji – mówi prezes ZAKSY Sebastian Świderski. – Po ostatnim bardzo udanym dla nas sezonie chcielibyśmy kolejny zacząć równie udanie, tym bardziej że Superpuchar nigdy jeszcze nie trafił do Kędzierzyna-Koźla. Bardzo byśmy chcieli go tym razem przywieźć.

Mecz będzie pokazywany na żywo w sobotę 23 września na sportowych antenach Polsatu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Niki Lauda nie żyje. Trzykrotny mistrz świata F1 miał 70 lat

Niki Lauda nie żyje – taki komunikat podały