15.1 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaROZRYWKAPREMIERA KSIĄŻKI MARII PAKULNIS I JANUSZA MIZERY "SCENY KUCHENNE"

PREMIERA KSIĄŻKI MARII PAKULNIS I JANUSZA MIZERY „SCENY KUCHENNE”

Uroczysta premiera książki Marii Pakulnis i Janusza Mizery „Sceny kuchenne” odbyła się 28 września w kawiarni Kalinowe Serce w Warszawie.

Znana aktorka Maria Pakulnis i kucharz Janusz Mizera przygotowali książkę łączącą kuchnię włoską, śląską i mazurską. Wyjątkowy duet wykorzystał umiejętność wzajemnego napędzania swojej kulinarnej kreatywności, by pobudzić do tego samego Czytelników. Jednak „Sceny kuchenne” nie są zwykłą książką kucharską – znajduje się tu dodatkowo blisko 40 opowieści, refleksji, przemyśleń i wspomnień Autorów.

Uroczystą premierę poprowadził Zbigniew Dzięgiel, prezes Fundacji im. Kaliny Jędrusik. Spotkanie swoją obecnością uświetnili m.in.: Janusz Zaorski, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Łoszewski, Marcin Troński, Tadeusz Chudecki, Helena Norowicz, Ryszard Rembiszewski oraz burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, który objął książkę patronatem.

 

„Sceny kuchenne” Marii Pakulnis i Janusza Mizery to tytuł odnoszący się do mikstury przyrządzonej z dwóch składników: teatru i kuchni. W teatrze, by osiągnąć najlepszy efekt, czerpie się z wielu sztuk równocześnie – muzyki, tańca, aktorstwa… Podobnie jest w kuchni, gdzie wykwintne danie powstaje dzięki łączeniu różnych składników kulinarnych. Maria Pakulnis i Janusz Mizera dzielą się z Czytelnikami swoim wieloletnim doświadczeniem i recepturami, zachęcając przy tym do eksperymentowania i odkrywania własnej kreatywności. To dwie wybitne osoby, które inspirują się wzajemnie i współpracują, by przyrządzić możliwie najlepsze potrawy. Autorzy przekonują, że „Sceny kuchenne” nie są tradycyjną książką kucharską z przepisami okraszonymi gramaturami, kilogramami czy decymetrami. Stworzyli za to coś na kształt wolnych kuchennych myśli, przebiegających chaotycznie, ale uporządkowanych w przyswajalnej formie, która pozwoli Czytelnikom tworzyć nowe smaki.

[Best_Wordpress_Gallery id=”99″ gal_title=”20161007130000″]

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze