11.2 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALPODWÓJNA PREMIERA KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO - PODRÓŻNIK I NA DRUGI BRZEG

PODWÓJNA PREMIERA KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO – PODRÓŻNIK I NA DRUGI BRZEG

Przedstawiamy premierę dwóch singli Krzysztofa Zalewskiego „Podróżnik” oraz „Na drugi brzeg”. Oba single pochodzą z ostatniego albumu artysty „Złoto”.

Krzysztof Zalewski o „Podróżnik”: „Piosenka „Podróżnik” jest przestrogą, żeby marzeń nie odkładać na później, bo możemy nie dożyć „’później”. Jest opowieścią o tym jak łatwo zatracić się w planach i fantasmagoriach pozwalając życiu przeciekać przez palce. Tytułowy podróżnik po mapie to oczywiście ja, przy czym tekst pisałem ładnych parę lat temu, kiedy nieustannie „zbierałem się do działania” i rojąc o wielkich scenach i światowym życiu pozwalałem uciekać kolejnym miesiącom i latom. Utwór napisałem dla siebie, żeby wybudzić się z letargu i zacząć żyć „dzisiaj”. Piosenka posiada chyba jakąś wartość terapeutyczną, bo po kilku latach od jej napisania spełniam swoje marzenia, staram się wykorzystywać każdy dzień i nie czekam, działam, dlatego też postanowiłem podzielić się nią z Wami. Panie i Panowie – „Podróżnik”.”

Krzysztof Zalewski o „Na drugi brzeg”: „Piosenka „Na drugi brzeg” zainspirowana została podpaleniem Mostu Łazienkowskiego w Warszawie kilka lat temu. W tym samym okresie zrobiłem prawo jazdy, stąd nagły przypływ miłości do automobilizmu i chęć podzielenia się tym uczuciem z Wami. Jest też doza refleksji nad siłą ludzkiego ducha, który każe przeć naprzód mimo przeciwności; na ile jesteśmy predestynowani, żeby znaleźć się tam, gdzie mieliśmy się znaleźć i oczywiście wizja życia jako drogi, gdzie nasz kochany i trujący automobil jest niejako przedłużeniem naszego ciała… uff…troszkę się zagalopowałem. Nie jest to najpoważniejsza z piosenek, toteż proszę nie traktować jej ze śmiertelną powagą. Takie połączenie „I’m in love with my car” Queenu z „Break on trough to the other side” Doorsów. Miłej jazdy!”

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze