28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaLIFESTYLEOtwarcie dwusetnego sklepu Action w Polsce !

Otwarcie dwusetnego sklepu Action w Polsce !

Najszybciej rozwijająca się sieć dyskontów niespożywczych Action kontynuuje swój wzrost, otwierając 200 sklep w Polsce. Markety Action są już obecne we wszystkich województwach, zaopatrywane przez dwa polskie centra dystrybucyjne. Najnowsza placówka została otwarta w centrum handlowym Pasaż Świętokrzyski w Kielcach i ma standardową powierzchnię około 1 000 mkw.

Otwarcie dwusetnego sklepu Action w Polsce oraz przekroczenie w styczniu br. liczby 2000 placówek w całej Europie dowodzi, że format sieci handlowej oferującej dobre produkty w niskiej cenie oraz gwarantującej częstą rotację towaru na półkach zdobył swoje grono miłośników. Globalne obroty sieci w pierwszym kwartale 2022 r. wzrosły o ponad jedną czwartą, do 1,8 mld euro. W całym 2021 roku skonsolidowane obroty Action wzrosły o 23%, a zysk operacyjny wzrósł o 36% i w ciągu dwunastu miesięcy, do 3 kwietnia, osiągnął 932 mln euro. Liczba zarudnionych w Polsce zbliża się do 3000 osób.

Action to wyjątkowy detalista, który udowadnia, że może rosnąć i prosperować w obecnym wymagającym środowisku. Od naszego wejścia do Polski w 2017 roku otworzyliśmy 200 sklepów i planujemy utrzymać obecne tempo wzrostu. Chcemy nadal docierać do klientów zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. – Każdy z naszych sklepów, tak samo w Polsce, jak i w dziewięciu innych krajach, w których jesteśmy obecni, podkreśla naszą formułę: duży i ciągle zmieniający się asortyment produktów dobrej jakości sprzedawanych po najniższej cenie. Chcemy wciąż zaskakiwać naszych klientów i oferować im produkty zrównoważone. Wierzymy bowiem, że powinny być one dostępne dla każdego. 

Sieć Action powstała w 1993 r. debiutując w Enkhuizen w Holandii. Dziesięć lat później otworzyła setny sklep, a jej rozwój wciąż nabierał tempa. W Polsce Action zadebiutował w 2017 r. w Lesznie. Obecnie firma działa w dziesięciu krajach – oprócz Holandii, Action ma sklepy w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu i Polsce oraz w Hiszpanii.

Zrównoważony rozwój

Action, przekonany, że wzrost wiąże się z odpowiedzialnością, chce pokazać, że możliwe jest dalsze oferowanie wyjątkowego asortymentu w najniższej cenie, przy jednoczesnej poprawie jakości i zrównoważonego rozwoju swoich produktów. Plany te inspirowane są Agendą ONZ 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju i związanymi z nią Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

Firma podejmuje działania w zakresie zmian klimatycznych poprzez zmniejszenie bezwzględnej emisji CO₂ ze swojej działalności o 50% do 2030 roku w porównaniu z rokiem 2020. Do końca 2024 roku żaden ze sklepów sieci nie będzie korzystał z ogrzewania gazowego. We wszystkich sklepach Action rozpoczęto wymianę dotychczasowego oświetlenia fluorescencyjnego na oświetlenie LED, które zużywa o 50% mniej energii elektrycznej. Do końca 2021 roku ponad 1100 naszych sklepów miało wyłącznie oświetlenie LED. We wszystkich pozostałych sklepach żarówki fluoresencyjne zostaną wymienione w 2022 roku.

Zrównoważone pozyskiwanie surowców i produkcja są kluczowe dla przyszłości i odpowiedzialnego rozwoju Action. W tym celu sieć sklepów spełnia wymagania takich organizacji jak Better Cotton Initiative (BCI), FSC i Fairtrade. Obecnie 71% produktów z papieru i drewna oraz 90% produktów z bawełny pochodzi ze zrównoważonych źródeł, a celem jest osiągnięcie 100% dla obu rodzajów produktów do 2025 roku. W przypadku czekolady marki własnej Action będzie oferować produkty z certyfikatem Fairtrade od 2023 roku.

O Action

Action to najszybciej rozwijająca się w Europie sieć dyskontów niespożywczych, zapewniająca stale zmieniającą się, różnorodną ofertę około 6000 produktów w ponad 2000 sklepach, ponad 12 milionom klientów każdego tygodnia. Ponadto co tydzień kolejne 8 milionów konsumentów odwiedza stronę internetową Action.com. Action zatrudnia ponad 68 000 osób ponad 124 różnych narodowości, w 10 krajach. Oferując ciągle zaskakujący asortyment w najniższych cenach, stale udoskonalamy nasze produkty w zakresie jakości i zrównoważonego rozwoju. Obietnica Action: Niskie ceny. Duży uśmiech.

Strona internetowa: www.action.com 

Materiał prasowy i zdjęcia: OneMulti

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze