-1.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaFILMFAMILIJNYGigantyczna przygoda w najnowszej animacji pomysłu Wołodymyra Zełenskiego! GULIWER !

Gigantyczna przygoda w najnowszej animacji pomysłu Wołodymyra Zełenskiego! GULIWER !

Nowa odsłona ponadczasowej opowieści, stworzona według pomysłu prezydenta Ukrainy WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO!

„GULIWER”

Wielka przygoda w świecie liliputów

w kinach od 16 września

Gigantyczna animowana przygoda łącząca w sobie klasyczną opowieść o słynnym Guliwerze Jonathana Swifta oraz zupełnie nowy pomysł na jej przedstawienie, którego autorem jest sam prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenskiego. To on wpadł na pomysł opowieści, w której Guliwer jest wzrostu zwykłego człowieka, a swój sukces zawdzięcza wielkiej pewności siebie i wytrwałości.

 

Nad wizualną stroną filmu czuwał Tony Bonilla, który pracował wcześniej przy hitach: „Nasze magiczne Encanto”, „Vaiana: Skarb oceanu” i „Zwierzogród”, a współtwórcą scenariusza jest Michael Ryan, który ma na swoim koncie serialowe perypetie Króla Juliana z „Madagaskaru”, przygody Scooby’ego Doo czy rysunkową odsłonę „Avengers” Marvela. Ta wyjątkowa produkcja udowadnia, że nie trzeba być olbrzymem, aby stawić czoła wielkiemu zagrożeniu i uratować niewinną krainę. Wystarczy wielkie serce, wiara w sprawiedliwość i odwaga, która zwycięży wszystko!

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

„Postać Guliwera wzorowaliśmy w dużym stopniu na Wołodymyrze Zełenskim – młodym mężczyźnie, który osiąga wielki sukces dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i pewności siebie”.

Scenarzyści filmu GULIWER

 

Gatunek: animacja, przygodowy

Produkcja: Ukraina, Cypr 2021

Oryginalna obsada dubbingowa: Volodymyr Dantes, Nadia Dorofeyeva, Yevhen Koshovyi („Ja, ty, on, ona”, „Sługa narodu 2”, „8 pierwszych randek”), Stanislav Boklan („Bitwa o Sewastopol”, „Sługa narodu 2”, „Sługa narodu”, „Nowy Świat”), Olexander Pikalov, Serhiy Tanchynets

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze