18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaMODAOKULARY PRZECIWSŁONECZNE - PROPOZYCJE NA LATO 2018

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE – PROPOZYCJE NA LATO 2018

Na blogu Mr. Mature, prowadzący go Grzegorz Czepułkowski radzi na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych. Ma też dla Was kilka ciekawych propozycji.

Grzegorz Czepułkowski, Mr. Mature: „Jak co roku piszę post, w którym przypomnę wam, na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne i zaproponuję moim zdaniem kilka ciekawych propozycji na sezon letni. Okulary przeciwsłoneczne bardzo pomagają nam w codziennym życiu w lecie, ale jednocześnie mogą być dodatkiem, który podkreśla naszą indywidualność. Wybierając okulary zwykle kierujemy się wyglądem okularów, dizajnem, czy modą na markę okularową. Ja proponuję wam abyście przede wszystkim sprawdzili czy są bezpieczne. Najważniejsze, żeby wartość filtrów w szkłach wynosiła 400, czyli UVA i UVB 400. Jest jeszcze coś takiego jak stopień zaciemnienia szkieł – wartości od 0-4. Nie należy stopnia zaciemnienia mylić z filtrami. Zaciemnienie dotyczy tylko stopnia zabarwienia szkła – ciemniejsze lub jaśniejsze.

Zobacz również: Garnitur szyty na miarę – dlaczego warto zainwestować?

Można również zapytać sprzedawcę, czy jest szansa na powłokę antyrefleksyjną, czy polaryzację. Antyrefleks sprawia, że oko mniej się męczy ponieważ niweluje odblaski z otoczenia, a polaryzacja polaryzuje światło, które wpada przez okulary do naszego oka. Mając na nosie okulary z polaryzacją możemy zobaczyć dużo więcej niż w okularach bez polaryzacji, np dno jeziora na które patrzymy z brzegu. Bez polaryzacji zobaczymy taflę wody od której odbija się światło. W salonach często można spotkać testery przy pomocy których, łatwo odróżnić okulary z polaryzacją i bez polaryzacji. Są to specjalnie przygotowane obrazki z „ukrytymi” elementami np. palmami itp. Patrząc na obrazek zarówno bez okularów jak i przez okulary bez polaryzacji nie widzimy ukrytych obrazów . Patrząc przez okulary z polaryzacją pojawiają się niewidoczne gołym okiem elementy. Dziś pokażę kilka propozycji okularów mało znanych w Polsce, które zrobiły na mnie wrażenie zarówno jakością jak i dizajnem. Męskie i Damskie”.

Oto kilka propozycji blogera:

Kirk&Kirk, model MAX w kolorze Midnight. Lekkie, akrylowe okulary, które dzięki dodanemu brokatowi wyglądają intrygująco. Cena: 1984 zł

Grzegorz Czepułkowski blog
Fot. Leszek Bosak / leszekbosak.com

Masunaga, model SWING. Japoński design i precyzja wykonania widoczna jest w każdym detalu tej ekskluzywnej oprawy. Cena: 2584 zł:

Grzegorz Czepułkowski blog
Fot. Leszek Bosak / leszekbosak.com

Caroline Abram, model Widana. Czarno-złote okulary z najnowszej kolekcji paryskiej projektantki. Takie okulary doskonale podkreślą osobowość kobiety. Cena: 1629 zł:

Grzegorz Czepułkowski blog
Fot. Leszek Bosak / leszekbosak.com

Serge Kirchhofer, model 302. Dzięki tym dużym okularom nadamy nowy wygląd tradycyjnemu sportowemu stylowi. Cena: 2269 zł:

Grzegorz Czepułkowski blog
Fot. Leszek Bosak / leszekbosak.com

Więcej propozycji ekskluzywnych okularów możecie sprawdzić pod tym linkiem na blogu Mrmature.pl

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze