29.9 C
Warszawa
piątek 12 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKAKOLEJNY WYJĄTKOWY UTWÓR OD COLDPLAY - A L I E N S

KOLEJNY WYJĄTKOWY UTWÓR OD COLDPLAY – A L I E N S

Muzycy grupy Coldplay nie pozostają obojętni na los uchodźców, którzy przez Morze Śródziemne próbują dostać się do Europy, co czasami kończy się tragedią. Brytyjska formacja postanowiła przeznaczyć dochód ze sprzedaży piosenki „A L I E N S” fundacji, która zajmuje się pomocą tym, którzy chcą dopłynąć na Stary Kontynent, by odmienić swoje życie.

Piosenka „A L I E N S” pochodzi z EP-ki, zatytułowanej „Kaleidoscope EP”, która ukaże się 14 lipca 2017 roku w formie cyfrowej i kompaktowej, zaś od 4 sierpnia będzie dostępna na CD i winylu.  Współautorem kompozycji jest wielka legenda muzyki, Brian Eno (eksmuzyk Roxy Music, ceniony artysta solowy oraz producent, między innymi U2). On też nadał jej brzmienie do spółki z Markusem Dravsem (Arcade Fire, Mumford & Sons, Kings Of Leon).

Zobacz teledysk Coldplay – „A L I E N S”:

Tracklista EP-ki:
1.         All I Can Think About Is You
2.         Miracles (Someone Special) – Coldplay & Big Sean
3.         A L I E N S
4.         Something Just Like This (Tokyo Remix) – Coldplay & The Chainsmokers
5.         Hypnotised

Guy Berryman (gitara basowa, chórki, klawisze, perkusjonalia), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna) zdecydowali, że przeznaczą dochód ze sprzedaży piosenki na rzecz założonej na Malcie fundacji Migrant Offshore Aid Station (MOAS), która ratuje przed utopieniem się uchodźców, próbujących przedostać się przez Morze Śródziemne. Angielscy muzycy są jednymi z patronów organizacji. Więcej o niej można się dowiedzieć pod tym adresem: www.moas.eu.

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze