24.6 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKIMŁODZIUTKA KOREANKA CUDOWNIE INTERPRETUJE SONATY MOZARTA I BEETHOVENA!

MŁODZIUTKA KOREANKA CUDOWNIE INTERPRETUJE SONATY MOZARTA I BEETHOVENA!

7 lipca ukazuje się debiutancki album zjawiskowej koreańskiej skrzypaczki Ji Young Lim. Stanowi on intrygujące połączenie sonat Mozarta i Beethovena. Na płycie towarzyszy artystce jej rodak, pianista – Dong Hyek Lim, który już w 2015 roku nawiązał kontakt z Warner Classics, nagrywając recital Chopinowski.

W 2015 roku Ji Young Lim zwyciężyła w konkursie Queen Elisabeth Competition w Brukseli – jednym z najbardziej prestiżowych muzycznych wydarzeń na świecie, a następnie dała recital w Waszyngtonie D.C., gdzie publiczność przywitała ją owacją na stojąco. The Washington Post skomentował wówczas jej występ w samych superlatywach:

„Pokazała imponujący arsenał możliwości – wachlarz kolorów, który rozpościera się od efektownego migotania w wysokich tonach, aż do bogatego, wręcz altówkowego i nieco szorstkiego brzmienia w rejestrach dolnych, wprawne palce precyzyjnie i zwinnie ścigają się po strunach, duża wrażliwość i wyczucie dramaturgiczne, a także skłonność do podejmowania ryzyka pozwalają jej bawić się zarówno muzyką funky, jak i odstrojeniami charakterystycznymi dla muzyki bluesowej w wyjątkowej interpretacji zagranego na bis utworu Gershwina.”

Zobacz również: Diana Damrau – Grand Opera. Maj miesiącem Diany!

Warto zauważyć, że album Mozart & Beethoven Sonatas otwiera Sonata nr 18 Mozarta, wykonywana wcześniej przez skrzypaczkę właśnie podczas koncertu w Waszyngtonie.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze