26.9 C
Warszawa
piątek 12 lipca • 2024
Strona głównaROZRYWKAJUŻ 1,5 MLN POLAKÓW KORZYSTA Z POŻYCZEK POZABANKOWYCH

JUŻ 1,5 MLN POLAKÓW KORZYSTA Z POŻYCZEK POZABANKOWYCH

Polacy pożyczają pieniądze poza bankami. Z takich pożyczek w zeszłym roku skorzystało już 1,5 mln osób – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Taka forma jest szczególnie popularna wśród klientów, którzy chcą pożyczyć niskie kwoty, czyli do 4 tys. złotych. Wartość niskokwotowych pożyczek wyniosła w zeszłym roku 10 mld zł, z czego jedna czwarta przypada na firmy oferujące chwilówki. W przypadku finansowania do kwoty 1 tys. zł udział rynkowy „chwilówek” zbliża się do połowy łącznego finansowania banków i firm pożyczkowych.

– Wydawać by się mogło, że rynek pożyczkowy to rynek dla osób, które nie mają pieniędzy i bardzo źle sobie dają radę. Jest to błędna informacja. Klient pożyczkowy to tylko czasami osoba wykluczona z rynku bankowego, ale głównie to klient młody od 21 do 34 lata, bez historii kredytowej, najczęściej kobieta. Jest to klient, który potrzebuje pieniędzy na tu i teraz, na swoją potrzebę konsumpcyjną. Odpowiedź dostajemy natychmiastowo, a pieniądze przelane na konto przychodzą bardzo szybko – mówi newsrm.tv Beata Szwankowska, prezes Miloan Polska.

Dlaczego Polacy wybierają firmy pożyczkowe? Pożyczki pozabankowe to często jedyne rozwiązanie dla grupy ponad miliona osób, nie mających zdolności otrzymania kredytu w bankach, tzw. „wykluczonych finansowo”. Surowe wymagania, brak pracy „na etat” czy raczkująca własna działalność gospodarcza jest poważną przeszkodą dla uzyskania kredytów bankowych w Polsce. Z jednej strony – dzięki niskiemu wskaźnikowi niespłaconych kredytów, związanemu z wysokimi wymaganiami – polskie banki należą do najsprawniej działających w Europie. Z drugiej strony spora grupa osób jest odcięta od możliwości wsparcia się kredytem bankowym.

Zobacz również: Czy stabilizacja na GPW to scenariusz maksimum?

– Konkurencja na rynku firm pożyczkowych jest olbrzymia. Staramy się dzielnie walczyć na tym rynku. W Miloan Polska pożyczamy pieniądze klientom w sposób łatwy, przy minimum formalności i bardzo szybko. Dlatego zostało to docenione i jesteśmy najlepszą firmą pożyczkową online w Polsce – dodaje Beata Szwankowska.

Miloan Polska znalazł się na czele najnowszego zestawienia firm pożyczkowych Online pod względem kosztów rozliczenia długu w okresie 1 miesiąca. W ocenie redakcji Gazety Finansowej przewagą Miloan Polska okazała się stosunkowo wysoka wartość darmowej pożyczki dla nowych klientów (do 1500 zł na 30 dni), umiarkowany koszt przedłużenia spłaty oraz okres przedłużenia spłaty pożyczek.

Wypowiedź: Beata Szwankowska, prezes Miloan Polska:

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze