-1.3 C
Warszawa
czwartek 7 grudnia • 2023
Strona głównaMUZYKADZIŚ PREMIERA NAJPIĘKNIEJSZYCH MELODII ROBERTA JANOWSKIEGO

DZIŚ PREMIERA NAJPIĘKNIEJSZYCH MELODII ROBERTA JANOWSKIEGO

W życiu Roberta Janowskiego nastąpiło ostatnio wiele zmian. Jednak jedna rzecz pozostaje pewna. Muzyka to cały jego świat, o czym opowiada sam, tłumacząc jak powstała płyta „Najpiękniejsze Melodie”.

„Muzyki w moim życiu jest naprawdę dużo. Kiedy tylko mogę szukam ciszy. Muzyka przeszkadza mi w słuchaniu własnych myśli. Nawet kiedy przerzucam kanały telewizyjne, to też bez głosu… zresztą w telewizji oglądam tylko jeden program informacyjny, żeby wiedzieć, co się dzieje na świecie… ale przedwojenne piosenki i te trochę młodsze zawsze zajmowały szczególne miejsce w moim sercu. Po przesłuchaniu Song – Booków Roda Stewarda – oszalałem! Koniecznie trzeba to samo zrobić z polskimi piosenkami – pomyślałem! To prawdziwa i z pewnością większa biblioteka evergreenów! I tak zaczęło się szperanie po starych płytach, prośby do kolegów dziennikarzy, żeby powyciągali mi stare melodie z archiwów radiowych. Jest tego mnóstwo. Wspaniałych tematów, wielkich przebojów, piosenek często naiwnych lecz w tej naiwności – pięknych, zwykłych i wzruszających. Wciąż chce się ich słuchać… i wcale nie są archaiczne. Dzisiaj tylko troszkę inaczej mówi się o miłości i inaczej ją traktuje, co nie znaczy, że lepiej. Wierzę, może naiwnie, że uruchamiają w nas łagodność i wprowadzają w szczególny nastrój. Jestem szczęśliwy, że mogłem je wreszcie nagrać w nowych aranżacjach Tomasza Filipczaka, z orkiestrą, szlachetnie, tak jak na to zasługują!” – mówi Robert Janowski.

Album jest dostępny do odsłuchu tutaj: http://smarturl.it/RobertJanowski

Najnowsza płyta Roberta Janowskiego to niezwykła podróż w lata 20. i 30. XX wieku. Znane przeboje, choćby „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Zakochani są wśród nas”, czy „Już taki jestem zimny drań”, zyskały nowe życie i znów porywają do tańca. Poza nadchodzącym wydawnictwem, Roberta z zespołem będzie można zobaczyć na dwóch koncertach premierowych 1 października w Teatrze Syrena. Występy pt. „Najpiękniejsze Melodie” odbędą się o godzinie 18:00 oraz 20:30. Po wydarzeniu będzie można kupić najnowszą płytę Roberta, a także uzyskać autograf artysty. Bilety dostępne są w kasie Teatru Syrena.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze