26.9 C
Warszawa
piątek 12 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKASMOLIK // KEV FOX PREZENTUJĄ EP - QUEEN OF HEARTS

SMOLIK // KEV FOX PREZENTUJĄ EP – QUEEN OF HEARTS

Po znakomicie przyjętym albumie „Smolik // Kev Fox” z 2015 roku, artyści zdecydowali się wydać mini album w postaci 4-utworowej EP-ki. Prace nad materiałem odbywały się w brytyjskim studio należącym do Petera Gabriela – Real World Studios. Efektów możecie posłuchać już teraz w serwisach streamingowych, a od połowy listopada na koncertach trasy zatytułowanej „The Queen Of Hearts EP Tour”.

Smolik o „Queen Of Hearts”: „Od wydania naszego debiutu zagraliśmy bardzo dużo koncertów i udało nam się zbudować koncertowe brzmienie inne niż na albumie. Chcieliśmy przenieść trochę tej energii na nową płytę. Jesteśmy teraz mniej balladowi, bardziej witalni w stosunku do poprzedniego albumu. Choć muzyka jest wciąż gitarowa i ma dość akustyczną strukturę, to wkradło się do niej trochę syntezatorowych brzmień z naszej wczesnej młodości. Mam wrażenie, że to muzyczna podróż do czasów dzieciństwa, do muzyki z radio takiej, z jaką dorastaliśmy. Analogowe keyboardy w klimacie new wave/new romantic zatopione we współczesnych przestrzeniach, żywe bębny Ludwig z lat 70. na jakich grali Beatlesi/Zeppelini oraz fortepian Steinway to podstawa nowego brzmienia SM/KV. Oczywiście pomimo tych zmian nie porzuciliśmy nieco mrocznej, ciemnej strony naszej muzyki. Szczególnie słychać to w kawałku „On The Quiet”. Na EP-ce w „All The Saints” możemy usłyszeć dziecięcy chór muzycznego przedszkola, do którego chodzi moja córka. W najbardziej słonecznym kawałku „Queen of Hearts” znajdziemy brzmienia gitar trochę jak w The Cure, Joy Division czy New Order podczas wakacji na południu Francji.”

Zobacz również: Josh Groban prezentuje nowy album „Bridges”!

Kev Fox o „Queen Of Hearts”: „To stylistyczne odejście od ostatniego albumu. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, aż sam nie przesłuchałem materiału z „Queen Of Hearts”. Podczas pisania piosenek na EP-kę przeżyłem trudne, emocjonalne chwile.  Zaczęliśmy też grać te utwory na żywo, jestem pewien, że ich odbiór na koncertach sprawi słuchaczom dużo przyjemności”.

Mini album „Queen Of Hearts” będzie także dostępny w w serwisach streamingowych na terenie Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Za jego dystrybucję odpowiada niemiecka wytwórnia Popup Records, mająca swoją siedzibę w Hamburgu.

Artyści wraz z premierą EP-ki zapowiadają trasę „The Queen Of Hearts EP Tour”:

15.11.2018 Gdańsk

16.11 Koszalin

17.11 Szczecin

23.11 Wrocław

24.11 Poznań

1.12 Warszawa

8.12 Kraków

9.12 Katowice

Podczas koncertów fani będą mogli zakupić CD i winyle z limitowanego nakładu „Queen Of Hearts”. Pracy nad EP-ką towarzyszyło też powstawanie filmu „On the Road” w reż. Pawła Orwata i ekipy Raster Film realizowanym w technologii VR. Film miał swoją premierę 8 czerwca 2018.

Zobacz klip promujący singiel „On the Quiet”:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze