18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALZREMASTEROWANE KLASYKI DAVIDA BOWIEGO, W TYM KULTOWA TRYLOGIA BERLIŃSKA, UKAZUJĄ SIĘ PONOWNIE!

ZREMASTEROWANE KLASYKI DAVIDA BOWIEGO, W TYM KULTOWA TRYLOGIA BERLIŃSKA, UKAZUJĄ SIĘ PONOWNIE!

Druga połowa lat 70., a w szczególności tak zwany okres berliński, były w artystycznym życiu Davida Bowiego wyjątkowo udane, obfitujące w znakomite, klasyczne już dziś wydawnictwa. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że płyty „Low”, „Heroes”, „Stage”, „Lodger” i „Scary Monsters (And Super Creeps)”, są dostępne ponownie w wersjach zremasterowanych na CD, audiofilskich krążkach winylowych oraz jako pliki cyfrowe!

Okres od 1977 do 1980 roku wielu krytyków i fanów Davida Bowiego uważa na najbardziej kreatywny w całej, wspaniałej przecież, karierze Anglika. Pochodzące z tego czasu wydawnictwa studyjne i koncertowe to już dziś niekwestionowane klasyki. Chociażby tak zwana trylogia berlińska, która obejmuje albumy „Heroes”, „Low” i „Lodger” (powstałe przy wielkim wkładzie Briana Eno i Tony’ego Viscontiego). Wspomniany kilkuletni okres zamyka  czwarty brytyjski numer jeden Bowiego, czyli nagrany w Nowym Jorku album „Scary Monsters (And Super Creeps)”, przed którym pojawiła się jeszcze świetna koncertówka „Stage”, zawierająca piosenki zarejestrowane w Filadelfii, Bostonie i Providence.

Zobacz także: The Sixpounder z teledyskiem do „Time to kill”

Wszystkie wymienione tytuły z lat 1977-1980 zostały zremasterowane i ukazują się na kompakcie, 180-gramowym, audiofilskim winylu oraz jako pliki cyfrowe. Trzeba zaznaczyć, że „Stage” pojawi się w masteringu z 2017 roku jako potrójny LP i podwójny kompakt.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze