21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaMOTOLEXUS NAJLEPSZĄ MARKĄ POD WZGLĘDEM ZADOWOLENIA KLIENTÓW W AUSTRALII

LEXUS NAJLEPSZĄ MARKĄ POD WZGLĘDEM ZADOWOLENIA KLIENTÓW W AUSTRALII

W rankingu zadowolenia klientów, opublikowanym przez renomowaną australijską firmę analityczną Roy Morgan, Lexus zdobył tytuł Best of the Best – najlepszego z najlepszych – uzyskując najwyższą ocenę spośród wszystkich firm nagrodzonych w 32 różnych kategoriach.

W tegorocznym rankingu Lexus nie tylko okazał się najlepszy spośród wszystkich marek motoryzacyjnych – nota bene, po raz czwarty z rzędu – ale i zdobył najwyższą ocenę 95,8 proc., pokonując zwycięzców wszystkich innych kategorii, w tym cieszącą się niezwykłą wiernością fanów markę Apple czy QANTAS, narodowego przewoźnika lotniczego Australii.

Zobacz także: Wszystkie hybrydy Lexusa

Firma Roy Morgan, która od ponad 75 lat zajmuje się badaniami rynku, przyznała nagrody Customer Satisfaction Awards po raz siódmy. Przygotowując ranking, w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku przeprowadzono wywiady z 50 tysiącami konsumentów, prosząc ich o ocenę zadowolenia z badanych firm w pięciostopniowej skali („bardzo zadowolony”, „dość zadowolony”, „neutralny”, „niezbyt zadowolony”, „niezadowolony”). Ocenę procentową uzyskano jako stosunek sumy liczby dwóch najwyższych ocen do całkowitej liczby badanych.

Badane marki należały do 32 kategorii z sześciu grup, obejmujących usługi finansowe, handel detaliczny, telekomunikacja, podróże, dostawcy energii i gazu oraz motoryzacja. Oprócz Lexusa, ocenę 90 procent przekroczyli zwycięzcy w dziesięciu kategoriach.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze