ZOTAC Technology, światowej klasy producent innowacyjnych podzespołów komputerowych, ogłosił, że streamerzy i influencerzy z całego świata wezmą udział w charytatywnym turnieju ZOTAC CUP w League of Legends. Rozgrywki odbędą się podczas jednych z największych w Azji targów komputerowych – Computex.

Finały tej rywalizacji będą pierwszym charytatywnym turniejem organizowanym w ramach serii ZOTAC CUP. Będzie to także pierwszy w historii esportowy turniej rozgrywany na targach Computex. Dzięki wsparciu partnerów z Nvidia, Huya, Intel, Logitech Gaming, ViewSonic, Cougar i Battlefy zmagania zostaną przeprowadzone w dniach od 28 maja do 1 czerwca 2019 roku. Cała pula nagród turnieju, czyli 100 000$, oraz wszystkie pieniądze przekazane przez widzów podczas transmisji, zostaną podzielone pomiędzy kilka wytypowanych fundacji: Esports Foundation US, Gaming-Aid, Make-A-Wish Foundation, Mercy Malaysia i Oaktree Foundation.

Zobacz również: Turniej gier Minecraft już w najbliższą sobotę!

– To dla nas wielki zaszczyt, że możemy na targach Computex zorganizować nasz pierwszy turniej charytatywny. Darmowe turnieje w ramach ZOTAC CUP odbywają się już od 12 lat i przez cały czas cieszą się dużą reputacją wśród graczy na całym świecie. Jako liderzy branży, poprzez esport chcemy wspierać ważne cele –  komentuje Tony Wong, CEO w ZOTAC Technology. – Jesteśmy podekscytowani tym, że w ZOTAC CUP wezmą udział najpopularniejsi streamerzy League of Legends i że z ich pomocą będziemy mogli coś zmienić.

– Dzieciaki uczestniczące w naszym programie charytatywnym, który pomaga w radzeniu sobie z chorobą, coraz częściej proszą o realizację marzeń związanych z gamingiem. Wraz ze wzrostem popularności esportu cieszymy się, że filantropia rozwija się właśnie w ten nowy sposób, gdzie gracze chcą dawać tyle od siebie i są wdzięczni za możliwość pomocy osobom walczącym z ciężkimi chorobami. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników charytatywnego turnieju ZOTAC CUP – skomentował Michel Rudolphie, prezydent i CEO fundacji Make-A-Wish International.

Plan turnieju:

28-29 maja Runda kwalifikacyjna

30 maja – 1 czerwca Wielki Finał

– Rozpoczęcie zmagań finałowych – 30 maja o 11:00

– Ceremonia zamknięcia – 1 czerwca o 14:30

W rundzie kwalifikacyjnej dziewięciu graczy, którzy dostaną się do turnieju dzięki eliminacjom online, zmierzy się przeciwko lokalnym influncerom. Wyłoniona zostanie najlepsza piątka. W finale czekają już na nich CooLifeGame (Hiszpania), Guan Zong (Chiny), Hao Kai (Chiny) Voyboy (USA) i Kaypea (Kanada). Turniej jest rozgrywany w systemie 1-na-1. Wszyscy uczestnicy zmierzą się ze sobą i będą walczyć o pieniądze dla konkretnej fundacji z puli 100 000$. O oprawę Wielkiego Finału zadbają Jake „Spawn” Tiberi, Matthew „Fish” Stewart i Rikki „Riku” Quiapon. Wszystkie mecze finału zostaną rozegrane na żywo, przed publicznością targów Computex, a także będą transmitowane na oficjalnym kanale ZOTAC CUP na Twitch.tv.

Strona wydarzenia

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ultra Off-Road 2019: Alaska wkrótce na Nintendo Switch

Już 25 października br. na Nintendo Switch wydany