18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaGRYZOTAC CUP prezentuje pierwszy turniej charytatywny rozgrywany na targach Computex

ZOTAC CUP prezentuje pierwszy turniej charytatywny rozgrywany na targach Computex

ZOTAC Technology, światowej klasy producent innowacyjnych podzespołów komputerowych, ogłosił, że streamerzy i influencerzy z całego świata wezmą udział w charytatywnym turnieju ZOTAC CUP w League of Legends. Rozgrywki odbędą się podczas jednych z największych w Azji targów komputerowych – Computex.

Finały tej rywalizacji będą pierwszym charytatywnym turniejem organizowanym w ramach serii ZOTAC CUP. Będzie to także pierwszy w historii esportowy turniej rozgrywany na targach Computex. Dzięki wsparciu partnerów z Nvidia, Huya, Intel, Logitech Gaming, ViewSonic, Cougar i Battlefy zmagania zostaną przeprowadzone w dniach od 28 maja do 1 czerwca 2019 roku. Cała pula nagród turnieju, czyli 100 000$, oraz wszystkie pieniądze przekazane przez widzów podczas transmisji, zostaną podzielone pomiędzy kilka wytypowanych fundacji: Esports Foundation US, Gaming-Aid, Make-A-Wish Foundation, Mercy Malaysia i Oaktree Foundation.

Zobacz również: Turniej gier Minecraft już w najbliższą sobotę!

– To dla nas wielki zaszczyt, że możemy na targach Computex zorganizować nasz pierwszy turniej charytatywny. Darmowe turnieje w ramach ZOTAC CUP odbywają się już od 12 lat i przez cały czas cieszą się dużą reputacją wśród graczy na całym świecie. Jako liderzy branży, poprzez esport chcemy wspierać ważne cele –  komentuje Tony Wong, CEO w ZOTAC Technology. – Jesteśmy podekscytowani tym, że w ZOTAC CUP wezmą udział najpopularniejsi streamerzy League of Legends i że z ich pomocą będziemy mogli coś zmienić.

– Dzieciaki uczestniczące w naszym programie charytatywnym, który pomaga w radzeniu sobie z chorobą, coraz częściej proszą o realizację marzeń związanych z gamingiem. Wraz ze wzrostem popularności esportu cieszymy się, że filantropia rozwija się właśnie w ten nowy sposób, gdzie gracze chcą dawać tyle od siebie i są wdzięczni za możliwość pomocy osobom walczącym z ciężkimi chorobami. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników charytatywnego turnieju ZOTAC CUP – skomentował Michel Rudolphie, prezydent i CEO fundacji Make-A-Wish International.

Plan turnieju:

28-29 maja Runda kwalifikacyjna

30 maja – 1 czerwca Wielki Finał

– Rozpoczęcie zmagań finałowych – 30 maja o 11:00

– Ceremonia zamknięcia – 1 czerwca o 14:30

W rundzie kwalifikacyjnej dziewięciu graczy, którzy dostaną się do turnieju dzięki eliminacjom online, zmierzy się przeciwko lokalnym influncerom. Wyłoniona zostanie najlepsza piątka. W finale czekają już na nich CooLifeGame (Hiszpania), Guan Zong (Chiny), Hao Kai (Chiny) Voyboy (USA) i Kaypea (Kanada). Turniej jest rozgrywany w systemie 1-na-1. Wszyscy uczestnicy zmierzą się ze sobą i będą walczyć o pieniądze dla konkretnej fundacji z puli 100 000$. O oprawę Wielkiego Finału zadbają Jake „Spawn” Tiberi, Matthew „Fish” Stewart i Rikki „Riku” Quiapon. Wszystkie mecze finału zostaną rozegrane na żywo, przed publicznością targów Computex, a także będą transmitowane na oficjalnym kanale ZOTAC CUP na Twitch.tv.

Strona wydarzenia

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze