18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaROZRYWKAWARSZAWA MA MISIA NA MIARĘ SWOICH ASPIRACJI ANOUFABEAR W STOLICY!

WARSZAWA MA MISIA NA MIARĘ SWOICH ASPIRACJI ANOUFABEAR W STOLICY!

26 września 2017, w samo południe przed warszawskim ZOO pojawił się nowy symbol Pragi Północ. Jest to 5-metrowa, pokryta komiksowymi rysunkami rzeźba autorstwa słynnego, francuskiego artysty i projektanta mody Ylana Anoufy. Od dwóch lat mieszkającego i tworzącego w Warszawie.

AnoufaBear bo tak nazywa się warszawski miś, to symbol radości, pokoju, dzieciństwa, miłości do ludzi i natury oraz opiekuńczości. Przypomina o tym, że każdy w dowolnym momencie życia może zacząć zmieniać świat na lepszy i bardziej przyjazny. Historie uwiecznione na powierzchni rzeźby nawiązują do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, bohaterstwa rodziny Żabińskich oraz najważniejszych ludzkich relacji i wartości.

Ylan Anoufa to francuski artysta rzeźbiarz, projektant mody i założyciel Fundacji Art Gang.  Od 16 roku życia pracował dla największych światowych marek modowych jako projektant. W 2010 odnowił działalność swojej rodzinnej marki Maison Anoufa. Obecnie pokazuje swoje kolekcje na paryskim Haute Couture. Równocześnie pracuje nad swoimi projektami artystycznymi. Posiada własną galerię sztuki w Los Angeles, a także jest reprezentowany przez galerię „Leadouze” w Paryżu. Ylan Anoufa jest dyrektorem kreatywnym stacji FashionTV. Widzowie polskich seriali mogą go też  oglądać w serialu „Barwy Szczęścia” gdzie gościnnie wciela w rolę artysty Nicolasa Sardou.

Happening był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Pragi Północ Wojciecha Zabłockiego. Umieszczenie misia „AnoufaBear” wspiera Fundacja Art Gang dbająca o rozwój artystyczny i edukację dzieci w tym w szczególności dzieci z domów dziecka.  Projekt od samego początku był też wspierany przez Radną Miasta Stołecznego Warszawy Annę Marię Rożek, Urząd Pragi Północ, Warszawski Ogród Zoologiczny, Instytut Francuski, kancelarię prawną Chałas i Wspólnicy oraz firmy: Basalt Technologies Sp. z o.o., Locpo Sp. z o.o., Blachmet, Dietering.com, EyeBar, TAGO, BIC i TES Multimedia.

Nowego „sąsiada” warszawskich, żywych niedźwiedzi możemy oglądać przed wejściem do ZOO w Parku Praskim od strony Alei Solidarności. „AnoufaBear” jest początkiem realizacji pomysłu zamiany Pragi Północ w nowe centrum artystyczne stolicy. Dzielnica otworzyła właśnie swoją przestrzeń publiczną dla artystów i ich twórczości, a sympatyczny miś „AnoufaBear” cieszy oczy mieszkańców, którzy cytując niezapomniane dialogi ze słynnej komedii Stanisława Barei mówili z uśmiechem, że to „miś na miarę naszych możliwości… i to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo”.

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze