26 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKADZIŚ PREMIERA ALBUMU HAPPY ACCIDENTS JAMIE LAWSONA

DZIŚ PREMIERA ALBUMU HAPPY ACCIDENTS JAMIE LAWSONA

Jamie Lawson, przyjaciel Eda Sheerana i laureat prestiżowej nagrody Ivor Novello, dziś wydaje drugi album dla należącej do słynnego kolegi po fachu wytwórni Gingerbread Man Records. Płyta nosi tytuł „Happy Accidents”!  

Pierwszy singiel z albumu to „Can’t See Straight”, a Jamie wykonywał go na żywo już od jakiegoś czasu, także w duecie z Edem Sheeranem. Piosenkę napisali Jamie, Ed oraz Johnny McDaid. Can’t See Straight w duecie z Edem Sheeranem.

Sheeran tak mówił o drugiej płycie Lawsona: – Głęboko wierzę, że to najlepsza muzyka, jaką Jamie kiedykolwiek napisał. Ostatnie lata są dla niego niesamowite. Bardzo się cieszę, że jestem częścią tej jego podróży. Z kolei Jamie mówił o albumie następująco: – Sunset Sound Studios w Los Angeles. Właśnie tam nagrałem tę płytę. Wcześniej nagrywali w tym miejscu The Doors, James Taylor, Prince we wczesnym etapie kariery, Elliott Smith, Doobie Brothers, The Eagles, Natalie Merchant, Sheryl Crow, Counting Crows. Wszyscy sprzedali miliony płyt. Przyznaję, że przez pierwsze dwa tygodnie czułem się tam bardzo onieśmielony. No bo jak to możliwe, że ja, urodzony w Plymouth chłopak z St Budeaux, jest w Los Angeles i pracuje z Joe Chiccarellim jako producentem, z Rogerem Manningiem Jr. i Mattem Chamberlainem jako członkami mojego zespołu, a nagrywam w jednym z najbardziej znanych studiów na świecie? Do dziś nie wiem, jak to się stało, ale zawszę, będę za to ogromnie wdzięczny. Tytuł płyty Jamie Lawson zaczerpnął z pierwszych rozmów, jakie odbył wówczas z narzeczoną, obecnie żoną, która przypadkiem znalazła się na jego koncercie w klubie The Bedford. Co ciekawe, lata wcześniej w tym samym miejscu Jamie poznał Eda Sheerana.

W inspirowanym gospel utworze „A Little Mercy”, współkomponowanym przez Simona Aldreda alias Cherry Ghost, śpiewają w chórkach The Arnold Singers (m.in. James Taylor). Kompozycja „Sing To The River” opowiada o ojcu Jamiego, który zmarł, gdy muzyk miał 19 lat. Album emanuje ciepłem, optymizmem, podnosi na duchu.

Pierwsza, imienna płyta Jamiego dla wytwórni Eda Sheerana, dotarła na szczyt brytyjskiej listy. Potem w ręce artysty wpadła nagroda Ivor Novello Award dla najlepszej piosenki. Do dziś utworów Jamiego posłuchano w serwisie Spotify 110 mln razy. Klipy na YouTubie obejrzano 28 mln razy. Singla z piosenką „Wasn’t Expecting That” kupiło ponad 1 mln fanów.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze