-3.9 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaROZRYWKAW Polsce Króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości - wystawa czasowa już za...

W Polsce Króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości – wystawa czasowa już za tydzień!

Co zrobić, żeby wszystkim było dobrze? Jak urządzić państwo, żeby ludzie byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? – pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.

Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na wystawę czasową „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”, którą będzie można oglądać w dniach 9 listopada 2018 – 1 lipca 2019. Ceny bilety kształtują się w następujących cenach: 12 zł (normalny) / 8 zł (ulgowy) / 30 zł (rodzinny).

Zobacz również: Nagroda Polin 2018 – znamy nominowanych!

Jak informuje muzeum: „W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chcemy, aby dzieci zrozumiały rolę obywateli w tworzeniu państwa i poczuły, że także one mogą mieć na nie wpływ. Dlatego na odwiedzających wystawę czeka pełna atrakcji przestrzeń działań twórczych. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – zastanowimy się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy, ile one kosztują i czy zawsze się udają. W ostatniej części wystawy oddajemy głos dzieciom. Artystka Iza Rutkowska zaprosiła je do rozmowy o tym, kto dba o państwo na co dzień, i wspólnie z nimi stworzyła niezwykłą instalację. Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” to opowieść o sprawach ważnych i dotyczących każdego z nas. Stwarza przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczenia w działaniu”.

Wystawa nie ma ograniczeń wiekowych, ale rekomendowana jest dzieciom w wieku 6-12 lat. W trakcie trwania wystawy w muzeum odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne dla dzieci i dorosłych oraz realizowany jest program edukacyjny skierowany do przedszkoli, szkół i nauczycieli. Wystawie towarzyszy skierowany do dorosłych odbiorców katalog zawierający eseje na tematy poruszane na wystawie: wyzwania odbudowy II RP, myśl i praktyka Janusza Korczaka, współczesna edukacja obywatelska.

Dla dzieci Muzeum POLIN wspólnie z Wydawnictwem Wolno przygotowało książkę artystyczną „Jak ciężko być królem”, opartą na ilustracjach Iwony Chmielewskiej inspirowanych książką Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

Zobacz więcej w kategorii: Sztuka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze