-3.9 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaROZRYWKAViva Mèxico! Meksyk na wyciągniecie ręki w Placu Unii w Warszawie

Viva Mèxico! Meksyk na wyciągniecie ręki w Placu Unii w Warszawie

Od 25 do 26 maja br. w Placu Unii trwać będzie meksykańska fiesta. Na klientów centrum handlowego czekają, między innymi, wystawa polskich plakatów o Meksyku od 1949 roku, food trucki z narodowymi przysmakami, koncerty i wiele innych atrakcji. Wydarzenie współorganizowane jest przez Ambasadę Meksyku w Polsce.

„Kultura Meksyku cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce, a wydarzenie „Viva México” w Placu Unii to niezwykła okazja do poznania nie tylko Meksyku, ale również więzi kulturowych, jakie łączą ten kraj z Polską” – powiedział Alejandro Negrín, Ambasador Meksyku w Polsce. „Viva Mèxico to propozycja mądrej rozrywki dla całej rodziny. W programie zaplanowanych jest mnóstwo atrakcji. Na odwiedzających Plac Unii czekać będą warsztaty z tradycyjnego meksykańskiego rękodzieła, koncerty zespołu Mariachi oraz przysmaki regionalnej kuchni” – komentuje Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii.

Poznaj tajemnice kultury Meksyku

Podczas wydarzenia Viva Mèxico obejrzeć będzie można wystawę plakatów „Ścieżki fascynacji – polskie plakaty o Meksyku 1949-2010”. Jest to wyjątkowa kolekcja dzieł udostępniona przez Ambasadę Meksyku w Polsce. Wystawa stanowi przegląd wzajemnych inspiracji – polskich plakacistów Meksykiem oraz Meksykanów – polską szkołą plakatu. Wśród prezentowanych prac, znajdą się miedzy innymi plakaty tworzących w Meksyku, wybitnych polskich artystów graficznych, Wiktora Górki i Piotra Kunce. Ekspozycja składa się z 15 plakatów drukowanych oraz 50 w formie elektronicznej, wyświetlanych w kiosku multimedialnym.

Zobacz również: Instagramerka niszczy młotkiem rzeźbę w Warszawie! Zobacz nagranie

W trakcie trwania eventu znany zespół Mariachi – Los Amigos, zagra koncerty wśród zgromadzonych gości. Z muzykami w barwnych strojach będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. A w przerwach między występami, muzykę w klimacie meksykańskiej fiesty zapewni DJ.

Skosztuj meksykańskich przysmaków i daj się porwać meksykańskiej fieście

Dodatkową atrakcją festiwalu będzie możliwość degustacji dań kuchni meksykańskiej. W przestrzeni eventowej ustawione zostanie 10 food trucków serwujących takie przysmaki jak: tacos, quesadilla, burito, złote paluchy churros, daktylowe babeczki, frytki z chili con carne, desery oraz gofry. Na wszystkich uczestników festiwalu, czekać będą kreatywne warsztaty i zabawy. Organizator przygotował zajęcia z malowania tradycyjnych czaszek meksykańskich związanych ze świętem Día de los Muertos, tworzenia łapaczy snów czy charakterystycznych, kolorowych bransoletek. Gadżety będzie można zabrać ze sobą do domu.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 25-26 maja br. w godzinach 12.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze