17 C
Warszawa
wtorek 30 maja • 2023
Strona głównaFILMSłońce też jest gwiazdą - zegar miłości tyka w Nowym Jorku

Słońce też jest gwiazdą – zegar miłości tyka w Nowym Jorku

Nicola Yoon („Ponad wszystko”), jest znaną i w Polsce, utalentowaną pisarką, której książki nie tylko trafiają na szczyty list bestsellerów, ale także inspirują filmowców. Od 31 maja 2019 roku w kinach oglądać będziemy film zrealizowany na podstawie jej prozy „Słońce też jest gwiazdą”.

„Słońce też jest gwiazdą” to rozgrywająca się w Nowym Jorku opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia, w której młodzi mają tylko 24 godziny, by przekonać się o sile swego uczucia. Ich przeciwnikiem jest czas – rodzina pochodzącej z Jamajki Natashy musi opuścić USA następnego dnia. Producent filmu Leslie Morgenstein („Ponad wszystko”, „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”, serial „Kroniki wampirów”) był pod wrażeniem powieści i opartego na niej scenariusza: – Uniwersalny temat pierwszej miłości jest tu ściśle połączony z tematem emigracji i deportacji, który dotyczy w Ameryce wielu, również młodych, ludzi.

Zobacz również: Pavarotti – premierowy zwiastun filmu! W kinach od 5 lipca

Yara Shahidi (sitcom „Black-ish”), młoda aktorka (ur. 2000), zaangażowana do roli Natashy, mówiła: – Dostrzegam w losach jej i moich wiele punktów zbieżnych. Mój ojciec przybył do Stanów w wieku ośmiu lat i przez długi czas żył w lęku, co się stanie, jeśli prawo w tych kwestiach ulegnie zmianie.

Reżyserka Ry Russo-Young nie kryła radości, że udało się jej pozyskać Yarę: – Była moim pierwszym wyborem – to prawdziwa siła natury i zarazem osoba bardzo rozsądna, poukładana ponad swój wiek. Natasha (Yara Shahidi) i Daniel (Charles Melton) pochodzą z różnych środowisk. Ona nie wierzy w nic, czego nie da się udowodnić naukowo. On to niepoprawny romantyk. Jedno z nich wkrótce wyjedzie na zawsze. Spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku i jest im dany zaledwie jeden wspólny dzień. Czy można przeżyć wielką miłość, gdy czasu jest tak niewiarygodnie mało?

„Słońce też jest gwiazdą” będzie można oglądać w kinach już od 31 maja.

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze