Tej wiosny legendarny artysta Ralph Steadman i linia premium marki Vans, Vault by Vans, podejmują współpracę w misji podniesienia świadomości o zagrożonych gatunkach zwierząt i ich wyginięciu. Steadman, znany brytyjski ilustrator karykatur, kreskówek i książek, przenosi swoje prace na modele butów Vans Sk8-Hi i Classic Slip-On, aby pokazać psychodeliczne ilustracje z charakterystycznymi dla siebie plamami.

W kolekcji znalazły się ilustracje z „Gonzowacjonistycznej” trylogii wydanej przez Ralpha Steadmana i Ceri Levy’ego, do której należą „Extinct Boids”, „Nextinction” i „Critical Critters”. Za ich pomocą Vault by Vans ukazuje pomysłowy i ekspresyjny sposób na uświadomienie społeczeństwa i zwrócenie uwagi na zagrożone gatunki zwierząt. Ceri Levy, pisarz i filmowiec, tak tłumaczy czym jest gonzowacjonistyczne podejście: „Zawsze uważaliśmy, że należy rozśmieszać ludzi, aby ich zaangażować. Jeśli po prostu powiemy ludziom: „wszyscy jesteście strasznymi draniami, wszystko spieprzyliście, a teraz spójrzcie, co się stanie”, nie przyciągniemy ich uwagi. Ale jeśli rozśmieszymy ich, mamy na to szansę”. „Gonzowacjonista”, termin wymyślony przez sam duet, definiuje alternatywną ochronę środowiska poprzez akt gonzowacji – utrwalanie gatunków, zarządzanie, lub przywracanie dzikiej przyrody i zasobów naturalnych w celu włączenia lasów, ziemi i wody.

Zobacz również: Skarpety – jakie dziś są modne?

W ramach premiery kolekcji, Vans nawiązał współpracę z WildAid, organizacją działającą na rzecz zmniejszenia globalnej konsumpcji elementów dzikiej fauny i flory oraz zwiększenia lokalnego wsparcia dla działań na rzecz ochrony środowiska. Oprócz zachęcania do udziału w wystawie inspirowanej darowiznami, Vans przekaże 10 000 dolarów na rzecz WildAid, aby zapewnić kluczowe wsparcie w walce z nielegalnym handlem dziką fauną i florą, kompleksową ochronę morską i zmniejszyć ogólny negatywny wpływ społeczeństwa na środowisko. „Mamy nadzieję, że te realistyczne obrazy najbardziej zagrożonych gatunków na świecie zainspirują do zmian, których potrzebujemy, aby je uratować” – powiedział dyrektor generalny WildAid Peter Knights. W związku z ukazaniem się kolekcji Vault by Vans x Ralph Steadman, Vans zaprezentuje prace Steadmana wraz z instalacjami pochodzącymi z darowizn w nowym sklepie Pop-Up Vault by Vans, znajdującym się na Lower East Side w Nowym Jorku.

Vans by vault kolekcja 2019
Fot. mat. prasowy

Stający się „dzikim satyrykiem” Ralph Steadman we współpracy z Vault by Vans prezentuje swego rodzaju wymowne, wizualne oświecenie i pouczające ilustracje, wykorzystując lekkie podejście do delikatnej sprawy. Dzięki jego pracom przeniesionym na ulubione modele butów, ubrań i deskorolek Vans dwie barwne osobowości łączą się tworząc spójną, istotną całość.

Za każdym modelem butów, ubrań czy deskorolek stoi coś więcej, każdy z nich opowiada głębszą historię o zagrożonym gatunku. Kolekcja składa się z ośmiu modeli butów, pięciu elementów ubrań i czterech unikalnych desek. Mając na uwadze ochronę środowiska, produkty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najbardziej ekologicznych materiałów, w tym bawełny organicznej, drewnianych desek deskorolkowych z certyfikatem FSC oraz opakowań wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Fot. mat. prasowy

Kolekcja Vault by Vans x Ralph Steadman będzie dostępna 27 kwietnia 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Moda

1 Komentarze

  1. Piękne buciki ^^ Ciekawa jaka będzie ich cena

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Gwiazdy na pokazie DE LA GARZA. Sprawdź kto się pojawił!

Antek Królikowski, Rafał Collins, Rafał Zawierucha, Fit Lovers,