6.6 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaMODAVault by Vans podejmuje współpracę z Ralphem Steadmanem i WildAid w walce...

Vault by Vans podejmuje współpracę z Ralphem Steadmanem i WildAid w walce o zagrożone gatunki

Tej wiosny legendarny artysta Ralph Steadman i linia premium marki Vans, Vault by Vans, podejmują współpracę w misji podniesienia świadomości o zagrożonych gatunkach zwierząt i ich wyginięciu. Steadman, znany brytyjski ilustrator karykatur, kreskówek i książek, przenosi swoje prace na modele butów Vans Sk8-Hi i Classic Slip-On, aby pokazać psychodeliczne ilustracje z charakterystycznymi dla siebie plamami.

W kolekcji znalazły się ilustracje z „Gonzowacjonistycznej” trylogii wydanej przez Ralpha Steadmana i Ceri Levy’ego, do której należą „Extinct Boids”, „Nextinction” i „Critical Critters”. Za ich pomocą Vault by Vans ukazuje pomysłowy i ekspresyjny sposób na uświadomienie społeczeństwa i zwrócenie uwagi na zagrożone gatunki zwierząt. Ceri Levy, pisarz i filmowiec, tak tłumaczy czym jest gonzowacjonistyczne podejście: „Zawsze uważaliśmy, że należy rozśmieszać ludzi, aby ich zaangażować. Jeśli po prostu powiemy ludziom: „wszyscy jesteście strasznymi draniami, wszystko spieprzyliście, a teraz spójrzcie, co się stanie”, nie przyciągniemy ich uwagi. Ale jeśli rozśmieszymy ich, mamy na to szansę”. „Gonzowacjonista”, termin wymyślony przez sam duet, definiuje alternatywną ochronę środowiska poprzez akt gonzowacji – utrwalanie gatunków, zarządzanie, lub przywracanie dzikiej przyrody i zasobów naturalnych w celu włączenia lasów, ziemi i wody.

Zobacz również: Skarpety – jakie dziś są modne?

W ramach premiery kolekcji, Vans nawiązał współpracę z WildAid, organizacją działającą na rzecz zmniejszenia globalnej konsumpcji elementów dzikiej fauny i flory oraz zwiększenia lokalnego wsparcia dla działań na rzecz ochrony środowiska. Oprócz zachęcania do udziału w wystawie inspirowanej darowiznami, Vans przekaże 10 000 dolarów na rzecz WildAid, aby zapewnić kluczowe wsparcie w walce z nielegalnym handlem dziką fauną i florą, kompleksową ochronę morską i zmniejszyć ogólny negatywny wpływ społeczeństwa na środowisko. „Mamy nadzieję, że te realistyczne obrazy najbardziej zagrożonych gatunków na świecie zainspirują do zmian, których potrzebujemy, aby je uratować” – powiedział dyrektor generalny WildAid Peter Knights. W związku z ukazaniem się kolekcji Vault by Vans x Ralph Steadman, Vans zaprezentuje prace Steadmana wraz z instalacjami pochodzącymi z darowizn w nowym sklepie Pop-Up Vault by Vans, znajdującym się na Lower East Side w Nowym Jorku.

Vans by vault kolekcja 2019
Fot. mat. prasowy

Stający się „dzikim satyrykiem” Ralph Steadman we współpracy z Vault by Vans prezentuje swego rodzaju wymowne, wizualne oświecenie i pouczające ilustracje, wykorzystując lekkie podejście do delikatnej sprawy. Dzięki jego pracom przeniesionym na ulubione modele butów, ubrań i deskorolek Vans dwie barwne osobowości łączą się tworząc spójną, istotną całość.

Za każdym modelem butów, ubrań czy deskorolek stoi coś więcej, każdy z nich opowiada głębszą historię o zagrożonym gatunku. Kolekcja składa się z ośmiu modeli butów, pięciu elementów ubrań i czterech unikalnych desek. Mając na uwadze ochronę środowiska, produkty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najbardziej ekologicznych materiałów, w tym bawełny organicznej, drewnianych desek deskorolkowych z certyfikatem FSC oraz opakowań wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Fot. mat. prasowy

Kolekcja Vault by Vans x Ralph Steadman będzie dostępna 27 kwietnia 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Moda

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze