28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaFILMUROCZYSTA PREMIERA DRUGIEGO SEZONU SERIALU HBO „PAKT"

UROCZYSTA PREMIERA DRUGIEGO SEZONU SERIALU HBO „PAKT”

We wtorek, 15 listopada, w warszawskiej Kinotece odbył się przedpremierowy pokaz drugiego sezonu serialu HBO „Pakt”. W wydarzeniu wzięli udział twórcy produkcji oraz licznie zgromadzeni goście. Premiera „Paktu” odbędzie się 20 listopada w HBO i będzie miała międzynarodowy charakter.

 Wśród gości znaleźli się między innymi: Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Borys Szyc, Witold Dębicki, Leszek Dawid, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Anna Kazejak, Sławomir Fabicki, Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Sandra Staniszewska.

Drugi sezon serialu „Pakt” opowiada historię z nurtu political fiction, w której ideały ścierają się z politycznym wyrachowaniem, a polityka miesza się z biznesem. Dziennikarz śledczy Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) wpada na trop powiązań na najwyższych szczeblach władzy. Starając się dotrzeć do prawdy, odkrywa, że nic nie jest tym, czym się wydaje. Piotr trafia na skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodną prawdę w tygodniku, w którym pracuje.

Jedną z głównych ról w drugim sezonie zagrała Magdalena Popławska, która wcieliła się w postać Anny Wagner – ambitnej prezydentki Bytomia.  Kiedy w jednej z kopalń dochodzi do ogromnej tragedii Anna musi skonfrontować się z przybyłym na miejsce premierem (w tej roli Mariusz Bonaszewski), który w swoich działaniach kieruje się przede wszystkim bieżącym politycznym interesem.

W serialu występują: Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Kinga Preis, Adam Woronowicz, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Zbigniew Zamachowski, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Mariusz Bonaszewski, Witold Dębicki, a także Filip Pławiak. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid. Drugi sezon serialu HBO „Pakt” to całkowicie oryginalna, nowa historia, napisana i stworzona przez polskich scenarzystów.

Premiera „Paktu” odbędzie się 20 listopada w HBO i będzie miała międzynarodowy charakter. W dniu premiery serial będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale również w Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. W 2017 roku serial będzie prezentowany widzom w trzynastu krajach Europy Środkowej, w których jest HBO.

W związku z premierą drugiego sezonu „Paktu” HBO odkoduje program głównego kanału w niedzielę, 20 listopada wraz z premierą pierwszego odcinka serialu o godz. 20.10. Abonenci HBO będą mogli obejrzeć powtórkę premierowego odcinka w HBO3, również w niedzielę, o godz. 21.00.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu „Paktu” będzie również dostępny bez abonamentu w niedzielę, 20 listopada już od rana w serwisie internetowym HBO GO. Osoby posiadające dostęp do HBO GO będą mogły tego samego dnia obejrzeć od razu drugi odcinek serialu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

[Best_Wordpress_Gallery id=”124″ gal_title=”20161118150000″]

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze