16.6 C
Warszawa
piątek 12 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMTULIPANOWA GORĄCZKA I CAŁY CZAR ALICII VIKANDER

TULIPANOWA GORĄCZKA I CAŁY CZAR ALICII VIKANDER

Burzliwy romans „Tulipanowa gorączka”, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Debory Moggach, na nasze ekrany trafi 8 września.

Reżyser Justin Chadwick był zdania, że zaangażowana do głównej roli Sophii Alicia Vikander („Dziewczyna z portretu”, „Ex-Machina”, „Kochanek królowej”), u której boku wystąpił Christoph Waltz („Spectre”, „Django”), to idealny wybór. – Ma w sobie siłę, jest dynamiczna, a jednocześnie wrażliwa. Z reguły gra skomplikowane postaci i czyni to absolutnie uczciwie. Po prostu zawsze jest prawdziwa – mówił. – Chciałem, by Sophia była grana jak współczesna kobieta i Alicia się ze mną zgodziła. Pragnąłem, by Christoph Waltz jako Cornelis miał silną partnerkę.

Vikander starała się nadać swej postaci prawość. – Cornelis jest człowiekiem, o którego Sophia naprawdę się troszczy, z którym dzieli życie – opowiadała aktorka. – Gdy poznaje Jana, początkowo nie chce mieć z nim nic wspólnego – odebrała bardzo chrześcijańskie wychowanie i nie zamierza porzucać męża. Ale z czasem pojawia się rozdarcie pomiędzy życiem, jakie prowadzi, a tym, które mogłaby prowadzić z Janem. W dodatku jest młodą kobietą, która nie zaznała namiętności. Gdy jej się to po raz pierwszy przydarza, nie umie nad tym zapanować.

Zobacz także: Film, który zachwycił Scorsese. Bracia Lumière jesienią w polskich kinach!

Dane De Haan, odtwórca roli Jana, twierdził, że Vikander ma wielką zdolność rzucania czaru. – Gdy Jan po raz pierwszy widzi Sophię schodzącą ze szczytu schodów, jest oszołomiony jej urodą. Z czasem bardzo zaciekawi go, jak czuje się, będąc żoną starszego mężczyzny.

„Tulipanowa gorączka” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni!

Zobacz polski zwiastun filmu „Tulipanowa gorączka”:

Amsterdam 1637. Urodziwa Sophia (Vikander) zostaje wydana za mąż za majętnego kupca (Waltz). Choć nie odwzajemnia jego uczucia, gotowa jest spełnić pragnienia małżonka i dać mu potomstwo. Dumny Cornelis zamawia u znanego malarza, Jana (DeHaan) portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Nie dostrzega, że między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Wraz z rozkwitem miłości, na parę pada cień podejrzeń, a tajemnica zaczyna nieść ze sobą coraz większe ryzyko. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. Ich pragnienia doprowadzą do porywającego i niespodziewanego zakończenia.

„Tulipanowa gorączka” w kinach od 8 września!

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze