-1.6 C
Warszawa
czwartek 7 grudnia • 2023
Strona głównaROZRYWKATRWA XVI EDYCJA KONKURSU IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO. ZGŁOSZENIA DO 30 WRZEŚNIA

TRWA XVI EDYCJA KONKURSU IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO. ZGŁOSZENIA DO 30 WRZEŚNIA

Konkurs im. Władysława Grabskiego skierowany jest do dziennikarzy ekonomicznych. Narodowy Bank Polski do udziału w Konkursie zaprasza dziennikarzy, którzy potrafią w sposób przystępny i zrozumiały wyjaśnić trudne zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia wiedzy ekonomicznej społeczeństwa. Nagrodą główną jest tytuł „Dziennikarza Ekonomicznego 2018 r.”.

Nagrody przyznawane są za najlepsze publikacje o tematyce ekonomicznej, które ukazały się w mediach ogólnopolskich oraz lokalnych w okresie 1 sierpnia 2017 r. do 29 września 2018 r. Do Konkursu można zgłaszać publikacje prasowe (w tym internetowe), materiały radiowe i telewizyjne w języku polskim i angielskim. Termin składania prac upływa 30 września.

Laureat Konkursu im. Władysława Grabskiego – Dziennikarz Ekonomiczny 2018 roku – otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 zł. Kapituła może także przyznać wyróżnienia o wartości 10 000 zł w każdej z pięciu kategorii konkursowych oraz dwie nagrody specjalne.

Kategorie

 • Polityka pieniężna i stabilność finansowa,
 • Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna,
 • Felieton lub analiza,
 • Osiągnięcia ostatnich 100 lat polskiej gospodarki,
 • Problematyka regionalna.

Kryteria oceny:

 • warsztat dziennikarski, w szczególności czytelna prezentacja problemu ekonomicznego, umożliwiająca odbiorcy zrozumienie tekstu;
 • aktualność i znaczenie przedstawionej problematyki dla opinii publicznej;
 • interesujący, indywidualny charakter materiału;
 • stopień spełnienia warunków dla danej kategorii.

Kapituła konkursu:

Kapitułę konkursu tworzą wybitni eksperci i komentatorzy ekonomiczni.

Sposoby zgłaszania prac:

 1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego online. Uwaga: w przypadku materiałów radiowych i telewizyjnych, których objętość przekracza 30 MB, konieczne będzie dostarczenie pracy konkursowej na płycie CD lub DVD do siedziby NBP.
 2. Wydrukowanie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dostarczenie go wraz z materiałem konkursowym na adres: Narodowy Bank Polski, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem: „Konkurs im. W. Grabskiego”.

Prace można zgłaszać do 30 września 2018 r. Szczegółowe informacje na: nbp.pl.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze