-1.3 C
Warszawa
czwartek 7 grudnia • 2023
Strona głównaBIZNESRozpoczęto prace w ramach pierwszego etapu projektu obejmującego montaż paneli fotowoltaicznych JA...

Rozpoczęto prace w ramach pierwszego etapu projektu obejmującego montaż paneli fotowoltaicznych JA Solar o mocy 50 MW na dachu bazy produkcyjnej w Baotou!

Firma JA Solar ogłosiła w ostatnim czasie rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu projektu instalacji paneli fotowoltaicznych (PV) o mocy 50 MW na dachu bazy produkcyjnej w Baotou. Projekt ten jest uważany za ważny krok w promowaniu ekologicznej produkcji i działalności całego przedsiębiorstwa.

Projekt będzie realizowany w czterech etapach i ma zostać ukończony do końca 2023 roku, a wartość inwestycji wynosi 150 milionów RMB. Po zainstalowaniu modułów JA Solar DeepBlue 4.0 typu n, projekt ma generować 65 milionów kWh energii elektrycznej rocznie, co odpowiada rocznej redukcji emisji dwutlenku węgla o 54 tysięcy ton. Lokalne media podają, że projekt stanie się wzorcem promującym lokalne zastosowanie rozwiązań fotowoltaicznych.

Firma JA Solar nieustannie przestrzega koncepcji zrównoważonego rozwoju. W swojej działalności firma stosuje koncepcję rozwoju niskoemisyjnego, zbudowała też przyjazny dla środowiska ekosystem produkcyjny. Od lutego 2023 r. sześć baz produkcyjnych JA Solar znajduje się na liście „zielonych fabryk” Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT). Na początku bieżącego roku produkty JA Solar typu n otrzymały certyfikat śladu węglowego PPE2 przyznawany przez francuski organ Certisolis. To oznacza, że firma jest jednym z pierwszych producentów modułów fotowoltaicznych, którzy uzyskali francuski certyfikat śladu węglowego zgodnie z nowym standardem PPE2, co dowodzi konkurencyjności JA Solar na rynku niskoemisyjnych produktów typu n.

Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze