-1.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaSPORTINNE SPORTYPREZES ADAM WIŚNIEWSKI: CHCĘ BY WISŁA BYŁA SILNA

PREZES ADAM WIŚNIEWSKI: CHCĘ BY WISŁA BYŁA SILNA

Zakończyła się konferencja prasowa, na której po raz pierwszy w roli Prezesa Zarządu SPR Wisła Płock S.A. wystąpił Adam Wiśniewski. Były skrzydłowy Nafciarzy mówił m.in. o swojej wizji klubu i drużyny Orlen Wisły Płock.

Licznie przybyli dziennikarze zaczęli od pytań o to, jak ma wyglądać Orlen Wisła Płock pod rządami Adama Wiśniewskiego. – Będę dążył do tego, by stworzyć silny klub. I to na europejskim poziomie. Drużynę, dla której wygrywanie meczów w VELUX Lidze Mistrzów nie będzie tylko sporadycznym wydarzeniem – opowiadał prezes SPR-u i dodał: – Przed nowym sezonem stawiam przed zawodnikami jeden cel, tj. po prostu rozegranie jak najlepszego sezonu. Nie chcę deklarować, ani mówić o zdobyciu mistrzostwa Polski czy awansie do TOP 16 Ligi Mistrzów. W tym drugim wypadku teoretycznie grupa wydaje się łatwiejsza niż rok wcześniej, ale podkreślam – teoretycznie. Deklaracji nie będzie, bo wiemy w jakim miejscu się znajdujemy.

Tradycyjnie nie zabrakło pytań o sponsorów, relacje z PKN Orlen, frekwencję i skład zespołu na przyszły sezon. Popularny „Gadżet” zaczął od najbardziej nurtującego media pytania o Tiago Rochę. – Tiago ma problemy osobiste w Portugalii. W związku z tym poprosił o zgodę na odejście z klubu. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, także na taki, że Tiago jednak w Płocku zostanie. Sprawa wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Uspokajam, wszyscy pozostali zawodnicy będą realizowali swoje kontrakty.

A relacje z PKN Orlen, głównym sponsorem klubu? – Zależy mi na tym, by były jak najlepsze. Będziemy nad tym pracować, będziemy do tego dążyć, bo to jest możliwe. Oczywiście dobre relacje chcemy mieć z każdym sponsorem obecnym i przyszłym. To jeden z naszych, moich celów. Co za tym idzie podejmiemy wszelkie działania, by poprawić frekwencję w Orlen Arenie i relacje z kibicami. Chcę, żeby kibice spędzali więcej czasu na hali, by żyli z naszą drużyną. Dla sponsorów to również ważna sprawa – zaznacza Wiśniewski.

Kadra na nowy sezon, z wyjątkiem sytuacji z Tiago Rochą, jest na chwilę obecną zamknięta. – Do trzech nowych zawodników: Przemysława Krajewskiego, Nemanji Obradovicia i Adama Borbely’ego dołączą również juniorzy Aleksander Olkowski i Krystian Wołowiec – kończy prezes Adam Wiśniewski.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze