Gonzalo Quiroga, przyjmujący reprezentacji Argentyny, podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. 24-letni zawodnik to jeden z największych argentyńskich talentów ostatnich lat. Siatkówkę ma w genach. Jest bratankiem Raula Quirogi, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku oraz młodszym bratem Rodrigo Quirogi, który przez wiele lat był etatowym reprezentantem Argentyny.

Swoją karierę Gonzalo rozpoczął w rozgrywkach uniwersyteckich w USA, gdzie reprezentował barwy UCLA Bruins. Następnie przeniósł się do włoskiej Serie A i przez dwa lata występował w drużynie z Padwy. Ostatni sezon spędził w rodzimej lidze broniąc barw Obras Sanitarias de San Juan. Gonzalo ma bogaty dorobek medalowy zdobyty z młodzieżowymi reprezentacjami Argentyny. W tym roku wystąpił również w Lidze Światowej, zdobywając dla swojego kraju 45 punktów.

– Zależało nam na zwiększeniu rywalizacji na pozycji przyjmującego. Quiroga cieszy się bardzo dobrą opinią. To bardzo dobry zawodnik i powinien być dla nas dużym wzmocnieniem. Przed nim pierwszy sezon w PlusLidze i wiemy, że traktuje to jako wielkie wyzwanie. Bardzo zależy mu na pokazaniu się z jak najlepszej strony – mówi Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u.

1 Komentarze

  1. No i zajebiście!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Beach Handball EURO 2019. Bój Polaków w ćwierćfinale, Polki poza „ósemką”

Czwartego dnia Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej