13 C
Warszawa
środa 4 października • 2023
Strona głównaMUZYKAPremiera Widmo - PRO8L3M prezentuje drugi album długogrający

Premiera Widmo – PRO8L3M prezentuje drugi album długogrający

Oskar i Steez prezentują swój drugi album długogrający „Widmo”, który jeszcze przed premierą uzyskał status złotej płyty. Nowe wydawnictwo duetu PRO8L3M trafiło dziś do dystrybucji w salonach Empik, na YouTube, Spotify oraz innych platformach streamingowych. Trasa koncertowa promująca płytę startuje już za kilka dni!

Warszawska grupa PRO8L3M powróciła z nowym albumem! Od dziś na rynku dostępna jest druga płyta duetu, która jeszcze przed oficjalną premierą uzyskała status złotej. „Widmo” LP to trzynaście porywających, lirycznych pomysłów Oskara i zaskakujących eksploracji muzycznych Steeza. Materiał krąży wokół zagadnień współczesnej cywilizacji, pułapek jej rozwoju i obszarów degradacji, rzucając światło na niedostrzegane zjawiska. Zadaje także wiele pytań o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami oraz zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych, dając tym samym nowy, kompletny kontekst dotychczasowej twórczości duetu.

Zobacz również: PRO8L3M ujawnia szczegóły Outpost – IN5TALAC7A i tracklistę LP Widmo

Na płycie usłyszymy też gości. Pierwszym z nich jest Artur Rojek, z którym PRO8L3M na nowo zinterpretowali kultowy utwór „To nie był film”. Druga postać to Borixon – na fanów, którzy kupili płytę w wersji preorder czeka bonus track w postaci remixu singla „Jak Disney” z udziałem Rekina. PRO8L3M już od początku swojej obecności na polskiej scenie muzycznej zaskakuje słuchaczy nietuzinkowym i oryginalnym podejściem – zarówno do swojej twórczości, jak i promocji kolejnych wydawnictw. Przy okazji premiery albumu „Widmo” nie było inaczej! Tym razem artyści, aby zrealizować koncepcję oprawy albumu wybrali się w podróż aż do Pakistanu.

Za zdjęcie z okładki wydawnictwa odpowiedzialny jest Michał Klusek (sesja realizowana we współpracy z SHOOTME), a projekt graficzny przygotował Darren Oorloff – uznany grafik z Melbourne, specjalizujący się w identyfikacji wizualnej projektów muzycznych. Dodatkowo, duet przygotował wraz ze studiem kreatywnym MELT i agencją OUTRAGE specjalne wydarzenie: OUTPOST – IN5TALAC7A, podczas którego fani grupy mieli okazję zapoznać się z nowym materiałem na tydzień przed oficjalną premierą, zwiedzając dystopijną, multimedialną wystawę, ulokowaną w postindustrialnej przestrzeni na warszawskim Targówku.

Album „Widmo” LP dostępny jest w szerokiej dystrybucji w salonach Empik oraz na Spotify i wszystkich platformach streamingowych. Nowy materiał duetu w wersji na żywo będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej, która startuje już 7 marca. Bilety na większość koncertów są już wyprzedane, a ostatnie dostępne można zamówić na platformie Going.

PRO8L3M – Widmo, tracklista:

 1. „Prawdy nie mówi nikt”
 2. „Rotterdam”
 3. „USB”
 4. „Jak Disney”
 5. „Crash test”
 6. „Monza”
 7. „To nie był film ft. Artur Rojek”
 8. „National Geographic”
 9. „Pirelli”
 10. „112″
 11. „VI katastrofa”
 12. „Interpol”
 13. „Widmo”

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka rap/r&b

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze