Niesamowita historia! Dawid Kubacki został mistrzem świata, a Kamil Stoch wicemistrzem na normalnej skoczni podczas Mistrzostwach Świata w Seefeld!

Dawid Kubacki po pierwszej serii zajmował dopiero 27 miejsce, natomiast Kamil Stoch  był 18. Polscy fani w tym momencie byli bardzo zawiedzeni prawdopodobnie nikt nie obstawiał, że ci panowie staną na jakimkolwiek stopniu podium. W finale rozgrywanego turnieju podczas Mistrzostwach Świata w Seefeld warunki się odwróciły! Kubacki oddał bardzo dobry skok, a następnie złe warunki pogodowe powodowały, że kolejni skoczkowie skakali słabo i Dawid cały czas awansował w klasyfikacji konkursu.

Zobacz również: MŚ w Lahti 2017: Polacy drużynowymi mistrzami świata w skokach narciarskich!

Szczęście uśmiechnęło się także do naszego drugiego rodaka Kamila Stocha i on też oddał dobry skok, pozwalający mu awansować w klasyfikacji. Dawid Kubacki został mistrzem świata, a Kamil Stoch wicemistrzem! Dla Dawida Kubackiego jest to pierwszy indywidualny złoty medal w karierze. Z reszty Polaków Stefan Hula zajął 12 miejsce a Piotr Żyła 33.

Wyniki Mistrzostwach Świata w Seefeld na normalnej skoczni:

(fot. Skijumpingpl Twitter)

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

4 Komentarze

  1. A który był Małysz?

  2. Powinni o tym nakręcić jakiś film 😀 Coś niesamowitego!

  3. POLSCY SKOCZKOWIE SĄ NAJLEPSI!!

  4. Wielkie brawo! Ale mieli trochę farta 😀 Bałem się tylko, że Kobayashi dobrze skoczy w finale, ale jednak mu się nie udało 😀

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Norbert Foltin powraca do świata bobslei jako trener

Polski Związek Bobslei i Skeletonu od tego sezonu