9.1 C
Warszawa
piątek 29 marca • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYMistrzostwa Świata w skokach 2019: Kubacki mistrzem, Stoch wicemistrzem!

Mistrzostwa Świata w skokach 2019: Kubacki mistrzem, Stoch wicemistrzem!

Niesamowita historia! Dawid Kubacki został mistrzem świata, a Kamil Stoch wicemistrzem na normalnej skoczni podczas Mistrzostwach Świata w Seefeld!

Dawid Kubacki po pierwszej serii zajmował dopiero 27 miejsce, natomiast Kamil Stoch  był 18. Polscy fani w tym momencie byli bardzo zawiedzeni prawdopodobnie nikt nie obstawiał, że ci panowie staną na jakimkolwiek stopniu podium. W finale rozgrywanego turnieju podczas Mistrzostwach Świata w Seefeld warunki się odwróciły! Kubacki oddał bardzo dobry skok, a następnie złe warunki pogodowe powodowały, że kolejni skoczkowie skakali słabo i Dawid cały czas awansował w klasyfikacji konkursu.

Szczęście uśmiechnęło się także do naszego drugiego rodaka Kamila Stocha i on też oddał dobry skok, pozwalający mu awansować w klasyfikacji. Dawid Kubacki został mistrzem świata, a Kamil Stoch wicemistrzem! Dla Dawida Kubackiego jest to pierwszy indywidualny złoty medal w karierze. Z reszty Polaków Stefan Hula zajął 12 miejsce a Piotr Żyła 33.