Konami wraz z Wydawnictwem Techland, będącym polskim dystrybutorem tytułów japońskiego giganta, ogłaszają datę premiery Metal Gear Survive. Produkcja dostępna będzie w pudełkowej wersji na PlayStation 4 i Xbox One od 22 lutego 2018 roku.

Deweloper ponadto potwierdza szczegóły kampanii przedpremierowej. Zamawiający grę wcześniej mogą liczyć na specjalny Survival Bonus Pack zawierający szereg zawartości dostępnej wyłącznie w przedsprzedaży:

  • 4 złote bronie: Pałka, Młot dwuręczny, Maczeta Survivalowa, Włócznia Survivalowa
  • 4 metaliczne chusty dla postaci: zielona, niebieska, różowa, srebrna
  • 2 dodatkowe animacje gestów: “Kciuk w górę” i “Radość”
  • Plakietka dla Mother Base
  • Akcesorium w postaci pudełka “Boxman [The Orange]”
  • Malowanie twarzy “Kabuki”

W Metal Gear Survive gracze zostają wciągnięci do alternatywnej rzeczywistości, osadzonej w znanym uniwersum. Niebezpiecznej wersji świata pełnej biologicznego zagrożenia i nieprzyjaznych środowisk. Muszą przetrwać i znaleźć drogę do domu. Nie tylko czeka na nich walka z morderczymi kreaturami, ale też eksploracja środowiska i plądrowanie go w poszukiwaniu pożywienia, wody i niezbędnych do przeżycia surowców. Zdobyte w ten sposób materiały można wykorzystać do budowy broni, szeregu przydatnych przedmiotów oraz budynków. Do gracza należeć będzie również rozwijanie własnego obozu, w którym można wybudować m.in. miejsca do uprawy ziemi i hodowli zwierząt. Oprócz tworzonego uzbrojenia, gra zaoferuje szereg oręża takiego jak roboty typu Walker Gear czy służące do powietrznego transportu balony Fulton.

Metal Gear Survive to produkcja, której podstawy stanowi unikalne połączenie mechanik z gier typu “stealth” z grami traktującymi o przetrwaniu. Na graczy czeka rozgrywka jednoosobowa oraz kooperacja dla maksymalnie czterech osób. W kampanii single player gracze nauczą się jak efektywnie zarządzać zasobami, rozwijać postać i obóz czy tworzyć przedmioty i ekwipunek, których można później użyć w kooperacji. W niej gracze zmierzą się z niebezpiecznym światem wraz z przyjaciółmi podczas rozgrywki online, a przedmioty z trybu sieciowego można przenieść w drugą stronę – do rozgrywki offline.

Metal Gear Survive w pudełkowej wersji będzie dostępny od 22 lutego 2018 roku na PlayStation 4 oraz Xbox One.

1 Komentarze

  1. a po co komu teraz pudełkowa wersja? zabiera tylko miejsce w pokoju

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ultra Off-Road 2019: Alaska wkrótce na Nintendo Switch

Już 25 października br. na Nintendo Switch wydany