21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAPOLSKA GROMI WŁOCHÓW W DRODZE NA EURO!

POLSKA GROMI WŁOCHÓW W DRODZE NA EURO!

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach w swoich pierwszych tegorocznych meczach wygrała na wyjeździe z Włochami 2:0 i 5:1. Dobra gra i skuteczność biało-czerwonych są świetnym prognostykiem przed październikowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Turcji. Polacy w ostatnich latach notują coraz lepsze wyniki i zapowiadają walkę o złoto podczas EURO!

Jednym z bohaterów wyjazdu był napastnik kadry Bartosz Łastowski, który zdobył po dwa gole w każdym z meczów:

– Wyjazd oceniam, jako bardzo udany! Jak zawsze początek pierwszego meczu nie był w naszym wykonaniu najlepszy i nad tym musimy jeszcze przed EURO popracować, jednak z minuty na minutę było coraz lepiej. W drugim meczu piłka nam już nie przeszkadzała i szliśmy już jak burza! – podsumował dwumecz „polski messi”, który w kadrze zdobył już 40 goli – Na Mistrzostwach w Turcji będziemy jako jedna z trzech drużyn rozstawieni z pierwszego koszyka, więc teoretycznie musimy bić się o medale. Naszym celem jest jednak mistrzostwo i wierzę, że uda nam się ten cel zrealizować!

Oprócz starcia z Włochami, w ramach przygotowań do październikowego EURO na biało-czerwonych czekają jeszcze liczne zgrupowania oraz przede wszystkim szósta edycja międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup, która odbędzie się w Warszawie 24 i 25 czerwca. Tegoroczny cykl jest częścią trzyletniego planu opracowanego przez trenera reprezentacji Polski Marka Dragosza:

– Dwumecz z Włochami był dla nas bardzo ważny, ponieważ większa liczba zawodników dostała szansę udowodnienia swojej przydatności do zespołu. Ważne było dla nas również to, że po pierwszym, słabszym meczu udało nam się przeanalizować grę i poprawić ją na tyle, że w drugim zagraliśmy o niebo lepiej – analizuje Dragosz – Jadąc na Mistrzostwa, nigdy nie zakładamy walki o miejsce w pierwszej piątce, czy trójce – jedziemy tam po złoto!

Reprezentantom we Włoszech towarzyszyli też młodzi ampfutbolowi zawodnicy Akademii Amp Futbol Varsovia i Kuoodpornych Bielsko-Biała. Juniorzy nie tylko skutecznie dopingowali reprezentację podczas meczów, ale również trenowali z rówieśnikami z Włoch. Juniorski ampfutbol w Polsce dopiero się rozwija, ale Akademia Amp Futbol Varsovia oraz ampfutbolowe kluby z całego kraju cały czas czekają na zgłoszenia od młodych zawodników po amputacjach i z wadami kończyn, którzy w przyszłości chcieliby stanowić o sile reprezentacji!

Włochy vs. Polska 0:2 (0:1) / 1 kwietnia 2017 / Fano

gole: 0:1 Bartosz Łastowski, 0:2 Bartosz Łastowski

skład: Jakub Popławski – Przemysław Świercz (k), Rafał Bieńkowski, Marcin Guszkiewicz – Mateusz Kabała, Dawid Dobkowski, Bartosz Łastowski
zagrali również: Jakub Kożuch, Mariusz Krzempek, Sebastian Ziółkowski

Włochy vs. Polska 1:5 (0:2) / 2 kwietnia 2017 / Pesaro

gole: 0:1 Rafał Bieńkowski, 0:2 Bartosz Łastowski, 0:3 Dawid Dobkowski, 1:3 gol samobójczy, 1:4 Bartosz Łastowski, 1:5 Mariusz Krzempek

skład: Łukasz Miśkiewicz – Przemysław Świercz (k), Rafał Bieńkowski, Artur Stolikowski – Mateusz Kabała, Bartosz Łastowski, Jakub Kożuch
zagrali również: Dawid Dobkowski, Marcin Guszkiewicz, Mariusz Krzempek, Sebastian Ziółkowski

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze