21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaFILMPIERWSZY HORROR O ESCAPE ROOMACH W STYCZNIU W KINACH!

PIERWSZY HORROR O ESCAPE ROOMACH W STYCZNIU W KINACH!

Już 19 stycznia na nasze ekrany trafi nowy horror – „Escape Room”. Szóstka przyjaciół postanawia sprawdzić się w grze na inteligencję, ale sprawy zaczynają przybierać zły obrót…

Film luźno nawiązuje do klasycznej serii „Piła”, która zmieniła oblicze gatunku, ale reżyser i producent Will Wernick (thriller „Alone”) mówi, że nie myślał o „Pile”, choć, jako fan „zaskakujących i zabawnych horrorów, taki właśnie film chciał nakręcić. – Pracowałem nad innym filmem z moją producentką Kelly Delson i jej mężem. Podczas jednej z narad w ich domu zapytali mnie: dlaczego właściwie nie powstał żaden horror na temat escape roomów? Pomyślałem sobie, że to dobre pytanie i następnego ranka miałem już pomysł oraz wiedziałem, który scenarzysta mógłby taką rzecz napisać. Uwinęliśmy się i trzy miesiące później zaczęliśmy zdjęcia. Sam byłem zdziwiony, że tak łatwo udało się nam dopiąć budżet. Do budowania napięcia wykorzystano klasyczny motyw upływu czasu, tykającego groźnie zegara. Twórcy filmu uznali jednak, że makabra nie jest ich priorytetem, ważniejsze będzie sugestywne budowanie klimatu grozy, a także relacji między bohaterami, którzy znaleźli się w ekstremalnej sytuacji. W wyjaśnianiu zagadki mają im towarzyszyć widzowie. Udało się pozyskać młodą obsadę ze znaczącym dorobkiem – Evana Williamsa (serial „Wersal: Prawo krwi”), Annabelle Stephenson (serial „Zemsta”) i Elisabeth Hower (seriale „Louie” i „W garniturach”).

Zobacz także: Nieznajomi: Ofiarowanie – premiera polskiego zwiastuna!

Grupa znajomych postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził.

„Escape Room” – zwiastun horroru:

„Escape Room” w kinach od 19 stycznia 2018 roku!

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze