26 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaMOTOHYUNDAI MOTOR POLAND Z REKORDOWYM WYNIKIEM SPRZEDAŻY W 2017 ROKU

HYUNDAI MOTOR POLAND Z REKORDOWYM WYNIKIEM SPRZEDAŻY W 2017 ROKU

Hyundai Motor Poland odnotował najlepszy w historii marki w Polsce roczny wynik sprzedaży. Oferowane przez Hyundaia nowoczesne, wysokiej jakości modele trafiły w 2017 roku aż do 20 323 Klientów.

Marka może się także pochwalić 12,3% wzrostem wielkości sprzedaży w porównaniu do roku 2016. Tym samym Hyundai zajmuje 9. miejsce w zestawieniu wiodących marek motoryzacyjnych i ma 4,1% udział w rynku.

Najpopularniejszym modelem w gamie Hyundaia pozostaje Tucson – elegancki SUV segmentu C spotkał się z uznaniem 7 636 Klientów, co oznacza 10,8% wzrost sprzedaży w porównaniu do minionego roku. W październiku i listopadzie Tucson znalazł się także na pierwszym miejscu najbardziej popularnych modeli segmentu C-SUV, a w całorocznym zestawieniu sprzedaży w tym segmencie jest na miejscu trzecim. Drugim najlepiej sprzedającym się modelem marki Hyundai w Polsce jest miejski i20, którego sprzedano 4 163 egzemplarze, a więc o 27,5% więcej niż w roku ubiegłym. Na trzeciej pozycji znalazł się i30 Nowej Generacji.

„Tegoroczny wynik ponad 20 tysięcy sprzedanych samochodów jest dla nas powodem do dumy, ale także silnym motywatorem do realizacji kolejnych, ambitnych celów. Trwająca ofensywa produktowa, w ramach której do 2021 roku wprowadzimy na rynek aż 30 nowych i odświeżonych modeli, z pewnością wpłynie na dalsze umacnianie pozycji marki i jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie”. – powiedział Leszek Płonka, Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Poland.

Globalna sprzedaż marki Hyundai w 2017 roku wyniosła 4 504 825 samochodów. Najbardziej popularnym modelem Hyundaia na świecie jest Elantra (na niektórych rynkach Avante), której sprzedano aż 667 823 sztuki, a najczęściej wybieranym SUV-em jest Tucson, sprzedany w liczbie 645 309 egzemplarzy.

Samochody marki Hyundai powstają są w fabrykach na całym świecie – w Korei, Czechach, Indiach, Rosji, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Do ich produkcji Hyundai wykorzystuje stal o zwiększonej wytrzymałości, wywarzaną we własnych hutach. Wszystkie modele Hyundaia objęte są unikatową, 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze