7.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKAINNE GATUNKI MUZYKIPAULINA PRZYBYSZ - DZIELNE KOBIETY. PREMIERA SINGLA I TELEDYSKU

PAULINA PRZYBYSZ – DZIELNE KOBIETY. PREMIERA SINGLA I TELEDYSKU

Informujemy o premierze singla Pauliny Przybysz – „Dzielne kobiety”, który zapowiada autorski solowy album artystki, wydany po raz pierwszy pod jej własnym nazwiskiem. 

Paulina Przybysz – przeszło dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fyderyków i Superjedynek. Artystka powraca z autorskim solowym albumem, tym razem pod własnym nazwiskiem i z utworami  zaśpiewanymi po raz pierwszy w ojczystym języku. Wydawnictwo zaplanowane jest na jesień 2017.

Singlem promującym album jest utwór „Dzielne Kobiety”, o którym sama Paulina Przybysz opowiada:

„Dzielne Kobiety” to numer, który powstał z połączenia eklektycznej basowej produkcji Zamilskiej I mojej zdecydowanej postawy w której w wyniku ogólnoświatowego mocnego przebudzenia mocy kobiet chcę krzyczeć o prawo do bycia sobą. To mój subiektywny krzyk, bardzo szczery. Kocham kobiety I ich różnorodność, odcienie delikatności I siły. Ten numer to przyzwolenie, pewnie dla mnie samej głównie bo piosenki są zawsze autoterapią. Możemy być księżniczkami, divami, łobuziarami, możemy równie zdecydowanie jak mężczyźni stwierdzić że lubimy sex. Możecie korzystać z całego dobrodziejstwa bycia czującą istotną bez poczucia wpajanego nam od dzieciaka że czegoś nam nie wolno bo jesteśmy kobietami. Utwór jest taneczny I transowy bo nie ma tańca bez poczucia wolności. Muzycznie trochę powracam do melodeklamacji, trochę zatracam się w etnicznym transie, jestem dumna że udało nam się z Zamilską stworzyć swój własny świat w tym numerze.

Premierze singla towarzyszy teledysk w reżyserii Anny Maliszewskiej. Obraz powstał przy wsparciu studia tanecznego Warsaw Dance Department pod okiem choreografa Irada Mazliah. Udział w nim wzięło wiele dzielnych dziewczyn i kobiet, a jedną z głównych ról wybitnie odegrała tancerka tańca współczesnego – Takako Matsuda.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą premiera teledysku „Dzielne Kobiety” z udziałem Pauliny Przybysz, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 w klubie Babie Lato na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Szczegóły na: www.facebook.com/events

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze