Nowy kontrakt Mateusza Praszelika z Legią Warszawa

Nowy kontrakt Mateusza Praszelika z Legią Warszawa

- Kategoria: PIŁKA NOŻNA, SPORT
4550
0
Praszelik Legia WarszawaFot. Mateusz Kostrzewa

18-letni Mateusz Praszelik podpisał z Legią Warszawa nową, półtoraroczną umowę z opcją przedłużenia. Absolwent Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, który przy Łazienkowskiej trenuje od 14. roku życia, przygotowuje się do rundy wiosennej z pierwszym zespołem.

Występujący na pozycji ofensywnego pomocnika Praszelik uznawany jest za jednego z najzdolniejszych zawodników, którzy w ostatnich latach byli szkoleni w Akademii Klubu. Z pierwszym zespołem trenował już w 2018 roku podczas zgrupowania w hiszpańskim Benidormie, po którym został dołączony do kadry pierwszego zespołu. Rundę jesienną sezonu 2018/19 nastolatek spędził w rezerwach. Zagrał w 10 meczach, w których zdobył cztery bramki. Praszelik z juniorami Legii był mistrzem Polski U19, wystąpił również w UEFA Youth League (młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA).

Zobacz również: Młodzieżowiec grudnia PKO Banku Polskiego: Radosław Majecki

– Podpisanie nowego kontraktu z najlepszym klubem w Polsce to dla mnie ogromna szansa, żeby dalej się rozwijać. Trenowanie z najwyższej klasy piłkarzami, obserwowanie jak poruszają się na boisku i jakie podejmują decyzje, jest dla mnie bezcenną lekcją. Cieszę się, że nadal będę występował przy Łazienkowskiej – mówi Mateusz Praszelik.

Nowy kontrakt 18-letniego pomocnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia.

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

All in one – kompleksowa regeneracja

Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw