28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaFILMAKCJA • SCIENCE-FICTIONDiablo. Wyścig o wszystko - dedykowany Honorowym Dawcom Krwi

Diablo. Wyścig o wszystko – dedykowany Honorowym Dawcom Krwi

Odtwórcy głównych ról – Tomasz Włosok i Karolina Szymczak oraz pozostali aktorzy „Diablo. Wyścig o wszystko” – Aleksandra Linda, Aleksy Komorowski, Paweł Staliński, a także występująca w filmie królowa driftu Karolina Pilarczyk stali się ambasadorami akcji Krewniacy! „Liczymy na efekt kuli śnieżnej – liczymy na wasze dobro w wyścigu o życie!”. Po raz pierwszy promocja filmu połączona została z ideą oddawania krwi.

Krew potrzebna jest w Polsce co 15 sekund, by ratować zdrowie i życie ludzi, dlatego aktorzy przyłączyli się do promocji tej wyjątkowej idei. Ekipa filmu „Diablo. Wyścig o wszystko” wsparła Krewniaków, biorąc udział w specjalnej sesji zdjęciowej w koszulkach ze swoją grupą krwi. Aktorzy nagrali także filmik zachęcający do przyłączenia się do społeczności Krewniaków. „Poza regularną kampanią, która towarzyszy wejściu filmu na ekrany kin, angażujemy się, by działać w słusznej sprawie, liczymy na efekt kuli śnieżnej. Mam nadzieję, że za nami pójdą inni. Liczymy na wasze dobro w wyścigu o życie!” – mówi Daniel Markowicz, producent i współreżyser filmu. „Życie pisze różne scenariusze. Nigdy się nie wie, czy krew nie będzie potrzebna do uratowania życia naszego lub naszych bliskich” – dodaje Karolina Szymczak.

Zobacz również: W kinach już od 18 stycznia będzie można oglądać film Diablo. Wyścig o wszystko

Po raz pierwszy obsada filmu tak licznie dołączyła do ekipy ambasadorów akcji zachęcających do dzielenia się życiodajnym płynem. „Krew jest niezastąpionym lekiem, który pozyskuje się dzięki dobroci ludzkiej. Ambasadorami naszych działań jest kilkadziesiąt wspaniałych osób ze świata filmu, teatru, estrady, sportu. Są z nami m.in. Grażyna Wolszczak, Małgosia Lewińska, Marek Siudym, Karolina Nowakowska, Michał Milowicz, Marek Bukowski, Maciej Orłoś i wiele, wiele innych wspaniałych osób. Cieszy mnie, że nasza rodzina się powiększa o ekipę „Diablo. Wyścig o wszystko”. Jest nas coraz więcej. To ważne, a dodatkowo dowodzi, że rodzina Krewniaków to najwspanialsza rodzina na świecie” – mówi Katarzyna Velinov, współtwórczyni Kampanii Krewniacy. I dodaje: „Dzięki takim nowym formom promocji idei oddawania krwi, setki, tysiące, a może nawet miliony młodych ludzi przyłączy się do naszej akcji, by oddawać krew. Pamiętamy – jeśli z jakiś powodów nie możemy tego zrobić, zachęcajmy do tego innych. To dzięki krwi toczy się prawdziwy wyścig o życie i zdrowie ludzi”.

Diablo Krewniacy
Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Aleksandra Linda, Ola Kutz / fot. mat. prasowy

Fundacja Krewniacy promuje na szeroką skalę ideę Honorowego Krwiodawstwa i Transplantologię od ponad 20 lat oraz wspiera system krwiodawstwa. Krew ma moc – jest najcenniejszym lekiem we współczesnej medycynie, płynnym narządem, którego nie da się odtworzyć w warunkach laboratoryjnych. Liczba krwiodawców w Polsce to ponad 7.000.000 ludzi, biorców jednak jest jeszcze więcej – co 15 sekund w Polsce potrzebna jest krew! Więcej informacji na krewniacy.pl.

Zwiastun filmu „Diablo. Wyścig o wszystko”:

Zobacz więcej w kategorii: Film akcji/science-fiction

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze