Warszawa
piątek 29 marca • 2024
Strona głównaSPORTKOSZYKÓWKAMŚ w koszykówce, Chiny 2019. Polska lepsza od Wybrzeża Kości Słoniowej!

MŚ w koszykówce, Chiny 2019. Polska lepsza od Wybrzeża Kości Słoniowej!

Reprezentacja Polski wygrała swój trzeci kolejny mecz na mistrzostwach świata w Chinach! Tym razem Biało-Czerwoni pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 80:63. Teraz pora na kolejną fazę turnieju – w piątek i w niedzielę kadra zagra z Argentyną i Rosją.

Rywale od początku spotkania próbowali grać pod kosz i wykorzystywać swoją siłę fizyczną. Odpowiadali na to Adam Waczyński i Mateusz Ponitka, ale po trójce Deona Thompsona to ekipa z Afryki miała cztery punkty przewagi. Polacy zachowali spokój, zaczęli grać szybciej i po kontrach wykończonych przez Waczyńskiego oraz Cela to oni zdobywali prowadzenie. Końcówka należała jednak do Bryana Pamby i Charlesa Abouo – dzięki nim WKS wygrywało po 10 minutach 24:20.

Aleksander Balcerowski dostał kolejne szanse od trenera Mike’a Taylora i doskonale je wykorzystywał – po jego wsadzie był remis, a kolejna akcja Michała Sokołowskiego dała kadrze małą przewagę. Biało-Czerwoni stali się pewniejsi siebie, a to przełożyło się na wynik – po trójce A.J. Slaughtera prowadzili ośmioma punktami. Polacy zdecydowanie poprawili w tej części meczu obronę i dzięki temu po pierwszej połowie byli lepsi – 36:32.

Trzecia kwarta wcale nie była łatwiejsza. Kadra cały czas kontrolowała sytuację na parkiecie, ale nie potrafiła odskoczyć na bezpieczną przewagę. Mateusz Ponitka brał sprawy w swoje ręce, a kolejne wejście Michała Sokołowskiego i Aleksandra Balcerowskiego dodawało nowej energii całej drużynie. Swoje robił również Damian Kulig, a to wszystko oznaczało, że po 30 minutach było 55:49.

Na początku ostatniej kwarty Polacy włączyli kolejny bieg, a po efektownym wsadzie Mateusza Ponitki mieli już 10 punktów przewagi. To dawało naszej reprezentacji sporo spokoju, a trener Mike Taylor mógł dawać szansę kolejnym zawodnikom. Po kolejnej trójce Adama Waczyńskiego prowadzenie wzrosło do nawet 14 punktów, a zwycięstwo nie było już zagrożone. Ostatecznie Polacy wygrali 80:63.

Biało-Czerwoni zagrają teraz w kolejnej fazie turnieju. Ich rywalami będą Argentyna i Rosja – mecze zostaną rozegrane w piątek i w niedzielę w Foshan.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Polska 63:80 (24:20, 8:16, 17:19, 14:25)

Punkty dla WKS: Ch. Abouo 23 (2), D. Thompson 18 (2), S. Diabate 9 (1), F. Zerbo 4, B. Pamba, V. Fofana 2, T. Bamba 2, B. Adjehi 2, G. Edi 1.

Punkty dla Polski: A. Waczyński 16 (3), D. Kulig 14 (1), M. Ponitka 12 (1), A. Balcerowski 8, A.J. Slaughter 7 (1), M. Sokołowski 6, Ł. Koszarek 6 (2), A. Cel 5 (1), A. Hrycaniuk 4, D. Olejniczak 2, K. Gruszecki 0, K. Łączyński 0.

(źródło: koszkadra.pl)

Zobacz więcej w kategorii: Koszykówka