18.3 C
Warszawa
sobota 3 czerwca • 2023
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAAmp Futbol Cup 2019 - największy ampfutbolowy turniej odbędzie się w Warszawie...

Amp Futbol Cup 2019 – największy ampfutbolowy turniej odbędzie się w Warszawie 7 i 8 września

Amp Futbol Cup 2019 – największy ampfutbolowy turniej odbędzie się w Warszawie 7 i 8 września. Będą to dwa dni niezwykłego święta, które uhonoruje ideę sportu, pasję piłkarską oraz odwagę zawodników, którzy po amputacjach kończyn tworzą drużyny piłkarskie. Polacy będą walczyć o zwycięstwo z Azerbejdżanem, Gruzją, Francją, Rosją i Włochami. Organizatorzy zachęcają do rodzinnego kibicowania wraz z gwiazdami sportowymi, które pojawią się na trybunach.

Weekend sportowych emocji

Amp Futbol Cup zagości w Warszawie już po raz ósmy raz i zgromadzi na boisku OSiR Bemowo międzynarodowe drużyny, które przyjadą z: Francji, Rosji, Włoch, Azerbejdżanu i Gruzji. Będzie to największy tegoroczny ampfutbolowy turniej, który jest także zapowiedzią przyszłorocznych Mistrzostw Europy Kraków 2020. Kto zwycięży w tym roku? Czy Polacy podobnie jak w 2018 roku, staną na podium (zajęli III. miejsce)? Przeciwnicy sportowi są silni i doskonale przygotowani, ale zawodnicy wykazują się wielką determinacją. Duże znaczenie ma także doping kibiców i stworzenie radosnej, wspierającej zawodników atmosfery, dlatego organizatorzy zachęcają do obecności rodzin na trybunach.

Lewandowski, Grosicki i Fabiański wśród kibiców

Polska drużyna jest wspierana przez znanych piłkarzy. Robert Lewandowski to jeden z oficjalnych sponsorów polskiej kadry Amp Futbol, który ogląda mecze i kibicuje drużynie. Wśród fanów ampfutbolowców jest także Kamil Grosicki – ambasador drużyny i Łukasz Fabiański – ambasador bramkarzy. Podziw dla walecznych wojowników piłkarskich wyrażali również inni znani piłkarze i trenerzy, a nawet prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Na każdym meczu i turnieju biało-czerwonych nie może zabraknąć również znanego dziennikarza sportowego – Michała Pola. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Warszawy oraz fanów ze wszystkich województw oraz całe rodziny, aby zjednoczyć się w kibicowaniu Polakom i podziwiać ich niezłomność oraz hart ducha. Turniejowi, jak co roku, będą towarzyszyć atrakcje dla dzieci, sprzyjające aktywności ruchowej.

Zobacz również: Amp Futbol: Znakomita gra polskiej młodzieżówki w historycznym turnieju

Amp Futbol tworzą sportowi herosi

Piłkarze grający w Amp Futbol to osoby, które przeszły amputację jednej nogi, lub urodziły się z krótszą kończyną i grają w meczach wspomagając się dwoma kulami. Bramkarze mają natomiast tylko jedną rękę. Mecze ampfutbolu są bardzo dynamiczne i wymagają od uczestników intensywnego przygotowania fizycznego oraz stałego szlifowania umiejętności sportowych. Piłkarze są w pełni oddani pasji, jaką jest sport, gotowi do realizacji zaskakujących akcji, niezliczonych pojedynków o piłkę i prowadzenia długich dryblingów. Ich sprawność fizyczna i determinacja do walki na boisku budzi wielki podziw. Są to osoby, które na co dzień zmagając się z ograniczeniami, są świadectwem pięknej pasji sportowej i wynikających z niej sukcesów życiowych.

Więcej niż sport

Reprezentacja Polski Amp Futbol powstała z inicjatywy Mateusza Widłaka, który wraz z trenerem Markiem Dragoszem w 2012 r. zorganizował pierwsze treningi, w których wzięło udział 11. zawodników z całej Polski. Obecnie Polska jest stałym organizatorem międzynarodowych turniejów, a ampfutbolowa reprezentacja jest jedną z najlepszych na świecie – zdobyła medal mistrzostw Europy i doszła do półfinału mistrzostw Świata. W 2020 roku w Krakowie odbędą się ampfutbolowe Mistrzostwa Europy. Amp Futbol Polska prowadzi też rozgrywki Amp Futbol Ekstraklasy i aktywizuje dzieci z niepełnosprawnością ruchową w swojej Akademii piłkarskiej oraz poprzez zgrupowania Junior Amp Futbol.

– Amp Futbol to sport, który wykracza ponad tradycyjne myślenie o sprawności fizycznej, grze fair play i rywalizacji. Przede wszystkim treningi i udział w turniejach mobilizują naszych piłkarzy do przekraczania granic, które wraz z ich sportowymi wyczynami wydają się nie istnieć. Amp Futbol Polska prowadzi także ciągłą rekrutację osób dorosłych i juniorów. Obserwacja tego, jak zawodnicy zwiększają siłę, skuteczność i determinację, to także cel istnienia całego sztabu, wyznaczania planów sportowych i radości z wielkiej pasji urzeczywistniania sensu życia – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Harmonogram Amp Futbol Cup 2019

Sobota, 7 września:

09:00 – trening Akademii Amp Futbol
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
12:15 – Polska v Francja
14:30 – Rosja v Włochy
16:00 – Polska v Gruzja
18:00 – Azerbejdżan v Rosja
19:30 – Gruzja v Francja

Niedziela, 8 września:

10:00 – półfinał 1
11:30 – półfinał 2
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce
16:00 – mecz gwiazd
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

Miejsce wydarzenia: OSiR Bemowo, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp bezpłatny!

Transmisja Live całego turnieju na stronie: https://sport.tvp.pl/ oraz www.facebook.com/AmpFutbolPolska.

ampfutbol_cover
Fot. Amp Futbol

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze