21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaFILMPiłsudski - o czym będzie nowy polski film? Premiera już 13 września

Piłsudski – o czym będzie nowy polski film? Premiera już 13 września

Już 13 września 2019 roku swoją premierę będzie miał film o legendarnym polskim marszałku Józefie Piłsudskim. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca.

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.

Zobacz również: Midway – premiera zwiastuna!

Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Piłsudski – zwiastun filmu:

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze