Piłsudski – o czym będzie nowy polski film? Premiera już 13 września

Piłsudski – o czym będzie nowy polski film? Premiera już 13 września

- Kategoria: FILM, INNE GATUNKI FILMU
1656
2
pilsudskiFot. kadr z filmu "Piłsudski"

Już 13 września 2019 roku swoją premierę będzie miał film o legendarnym polskim marszałku Józefie Piłsudskim. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca.

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.

Zobacz również: Midway – premiera zwiastuna!

Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Piłsudski – zwiastun filmu:

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

2 Komentarze

  1. To pradziad Kononowicza

  2. Szyc tak się nadaje do tej roli jak Karolak :/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

All in one – kompleksowa regeneracja

Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw