19.3 C
Warszawa
poniedziałek 20 maja • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYMINIX NEO U9-H - NAJNOWSZY ANDROID TV BOX ZE WSPARCIEM 4K I...

MINIX NEO U9-H – NAJNOWSZY ANDROID TV BOX ZE WSPARCIEM 4K I HDR 10BIT

C4i wprowadza na polski rynek odtwarzacz multimedialny Neo U9-H. Najnowszy flagowy model firmy Minix oferuje wysokie parametry techniczne, pełne wsparcie wideo w jakości 4K Ultra HD z HDR 10bit oraz obsługę dźwięku przestrzennego HD. Absolutną nowością jest wsparcie DRM, w tym Widevine Level 1 oraz PlayReady 3.0, dzięki któremu − w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych odtwarzaczy – użytkownik może uzyskać dostęp w jakości HD do wielu serwisów filmowych, w tym takich platform, jak Netflix oraz Showmax.

Większość dostępnych na rynku media boxów z systemem operacyjnym Android obsłuży powyższe serwisy maksymalnie w jakości 480p lub 720p. Funkcjonalne oprogramowanie w Minix Neo U9-H sprawia, że urządzenie skutecznie rywalizuje z wielokrotnie droższymi odtwarzaczami sieciowymi klasy Premium, przewyższając możliwościami wiele modułów Smart TV, które wbudowane są we współczesne telewizory. Firma Minix specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości i niezawodnych urządzeń typu TV Box opartych na systemach Android i Windows, a model Minix Neo U9-H jest następcą popularnego Neo U1.

W najnowszym produkcie Minix zastosował aż osiem 64-bitowych rdzeni korzystających z procesora CPU Cortex-A53 i chipsetu Amlogic S912. W Neo U9-H wykorzystano układ graficzny nowej generacji Mali-820MP3 GPU oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3. Pamięć wewnętrzną stanowi 16 GB pamięci flash eMMC, którą można rozszerzyć za pośrednictwem zewnętrznej karty microSD, a także poprzez pamięć lub dysk podłączony do jednego z trzech portów USB 2.0. Minix Neo U9-H pracuje pod kontrolą bardzo stabilnego systemu Android 6.0.1 Marshmallow z nakładką firmy Minix. Urządzenie jest wyposażone w moduł WiFi 802.11ac, oferujący dostęp zarówno do sieci 2,4Ghz, jak i 5Ghz. Dodatkowo, odtwarzacz posiada złącze LAN o przepustowości 1 Gb/s. Zastosowane rozwiązanie umożliwia bardzo wysokie prędkości transferu, zapewniając niezwykle płynne i wygodne korzystanie z zasobów sieciowych. Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Bluetooth 4.1, przydatny podczas współpracy odtwarzacza z urządzeniami mobilnymi.

Łączność odtwarzacza z telewizorem, projektorem lub zestawem kina domowego zapewni złącze HDMI w standardzie 2.0. Za przesył sygnału audio, oprócz HDMI, odpowiada wyjście optyczne SPDIF typu Toslink oraz słuchawkowe 3,5mm. Neo U9-H jest wyposażony ponadto w wejście mikrofonowe. Miłym dodatkiem jest wyposażenie urządzenia w złącze OTG microUSB. Całość podzespołów zamknięta jest w perfekcyjnie wykonanej obudowie pokrytej matowym tworzywem sztucznym, charakterystycznym dla minimalistycznego wzornictwa sprzętu firmy Minix. Odtwarzacz, podobnie jak poprzednie modele, oferuje bezgłośna pracę i minimalnie niskie zużycie energii, co przy małych gabarytach pozwala na wygodne umieszczenie urządzenie na przykład na tylnej ściance telewizora.

Wysokiej jakości komponenty Neo U9-H oraz dopracowane oprogramowanie umożliwia płynne dekodowanie wideo 4K Ultra HD 60Hz w jakości 4:4:4 HDR przy 10 bitowej głębi kolorystycznej. Pozwala również na uzyskanie szerszego spectrum kolorów BT.2020, co przekłada się na realistyczny obraz. Charakteryzuje się on nieosiągalnym dotąd bogactwem kolorów oraz bardzo wysoką szczegółowością, pozwalającą w pełni wykorzystać możliwości najnowszych telewizorów i projektorów.

Neo U9-H w pełni obsługuje kodek H.265/HEVC, a zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0, co pozwala na transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę. Odtwarzacz wspiera również formaty wielokanałowego HD-Audio, w tym DTS-HD i Dolby TrueHD (również 7.1), bez jakiejkolwiek ingerencji w jakość strumienia (passthrough). Po raz pierwszy urządzenie firmy Minix dostało także wsparcie Dolby Digital na pełnej, oficjalnej licencji.

Nowością jest współpraca odtwarzacza z systemem DRM, w tym Widevine Level 1 oraz PlayReady 3.0. Pozwala ona na odtwarzanie materiałów z niemal wszystkich popularnych serwisów VOD w wysokiej jakości do Full HD włącznie. Większość współczesnych Android TV Boxów zmagało się z wieloma ograniczeniami w tej kwestii − najczęstszym problemem była niska rozdzielczość, nieprzekraczająca 480p. Przy wykupionych subskrypcjach, użytkownik uzyska dzięki Neo U9-H dostęp do filmów i seriali HD w aplikach Netflix, Showmax czy HBO GO. Na wyciągnięcie ręki będą również kanały telewizyjne z aplikacji NC+ GO czy Ipla oraz relacje sportowe z Eleven Sports.

Razem z Google Play otrzymamy również dostęp do tysięcy aplikacji znanych z telefonów czy tabletów z systemem Android. Od popularnego YouTube, przez aplikacje strumieniujące muzykę jak Spotify czy Tidal, po gry, programy biurowe czy serwisy społecznościowe. Sprzęt posiada zainstalowaną przeglądarkę internetową Chrome oraz zapewnia obsługę komunikatorów w tym Skype. Jak każdy z poprzednich modeli, także Neo U9-H wspiera przesył AirPlay, Miracast oraz DLNA. Dzięki bogactwu dostępnych treści i możliwości podłączenia do telewizora urządzenie dostarczy rozrywkę każdemu członkowi rodziny i stanie się centralnym punktem kina domowego.

Neo U9-H – jako odtwarzacz multimedialny – wykorzystuje zmodyfikowane przez firmę Minix, najnowsze oprogramowanie do obsługi multimediów KODI 17 w wersji Krypton. Minix jest jedną z pierwszych firm, która zaadaptowała sprzętowe dekodowanie wideo w najnowszej wersji KODI.

Minix Neo U9-H odtwarza większość popularnych i ogólnodostępnych cyfrowych formatów plików multimedialnych z lokalnych oraz sieciowych nośników, a także gwarantuje dostęp do dodatków zapewniających nieograniczone możliwości strumieniowania z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz seriali z możliwością pobierania w locie napisów, a także z dostępem do kanałów telewizji internetowej. Co więcej, podłączone do zestawu audio Neo U9-H, poprzez dostępne wtyczki muzyczne, umożliwi słuchanie stacji radiowych z całego świata.

W zestawie do sterowania odtwarzaczem otrzymamy standardowy pilot na podczerwień. Co więcej, oprócz pilota, skorzystać możemy także z dostarczonej przez firmę Minix aplikacji, która pozwala sterować odtwarzaczem za pośrednictwem urządzeń z systemem Android (telefon, tablet). Do pełnego wykorzysta możliwości multimedialnych odtwarzacza polecane są jednak urządzenia typu AirMouse, w tym Deluxe lub MGP-811. W zestawie z Neo U9-H otrzymamy – obok pilota – również kabel OTG, HDMI, zasilacz oraz zewnętrzną antenę WiFi.

Cena detaliczna Minix Neo U9-H wynosi 679 zł brutto. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta dla użytkowników domowych oraz 12-miesięczną dla firm. Urządzenie jest już dostępne w sklepie elektronicznym www.c4i.com.pl.

(źródło: c4i.com.pl)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze