Z graczami zawsze chcemy się dzielić tytułami, które mają znaczenie i zostawiają po sobie wyraźny ślad. Czymś takim jest właśnie „War On Cancer”, pierwsza w Polsce gra charytatywna.

Pierwsze spojrzenie na „War On Cancer” ukazuje izometryczny endless shooter oferujący dynamiczną rozgrywkę i szereg wyzwań, jednak głębiej skrywa się innowacyjny system fundraisingowy, dzięki któremu każdy użytkownik może dołączyć do walki z rakiem. „War On Cancer” nie tylko bezpośrednio pomaga osobom chorym, ale również pokazuje je w nowym świetle. To grupa wojowników, którzy potrzebują wsparcia, a nie litości. Gra jest przedłużeniem kampanii „Wojna z Rakiem”, dzięki której udało się zebrać ponad 5 mln złotych.

W grze funkcjonuje unikatowy system synchronizacji. Każdy z graczy może wybrać dowolnego podopiecznego Fundacji i swoją wirtualną walką wspierać konto tej osoby. Dochód z gry pochodzi z mikropłatności, które gracz może wykonać, aby zakupić dodatkową amunicję do walki lub z reklam wyświetlanych w grze. Jeśli gracz nie wybierze konkretnego podopiecznego, dochód jest przeznaczany na wsparcie programu Skarbonka, z którego korzystają wszyscy podopieczni.

Gra dostępna jest za darmo na App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/war-on-cancer/id1214252644

Za koncept i produkcję gry odpowiada Saatchi&Saatchi IS oraz Platige Image. Grę i kampanię „Wojna z rakiem” promuje trailer:

Wydawcą gry jest 11 bit studios. Całość przychodów przekazywana jest na rzecz kampanii „Wojna z rakiem”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Premiera Devil’s Hunt już 17 września! Tytuł ukaże się także na Nintendo Switch

Premiera Devil’s Hunt, gry polskiego studia Layopi Games