19.3 C
Warszawa
poniedziałek 20 maja • 2024
Strona głównaROZRYWKAMali pacjenci oddziałów onkologicznych wyszli na wybieg w towarzystwie m.in. takich gwiazd...

Mali pacjenci oddziałów onkologicznych wyszli na wybieg w towarzystwie m.in. takich gwiazd jak Szymon Majewski czy Beata Tadla

14 października 2019 roku, w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, odbył się wyjątkowy, charytatywny pokaz mody Dzieci Dzieciom, organizowany przez Fundację Spełnionych Marzeń. W czasie wydarzenia młodzi pacjenci z warszawskich klinik onkologicznych zaprezentowali w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd najnowszą kolekcję ubrań Endo oraz projekty Łukasza Jemioła.

W czasie pokazu mody młodym pacjentom oddziałów onkologicznych z warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka oraz Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego towarzyszyli: Beata Tadla, Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Anna Korcz, Sasha Strunin, Szymon Majewski, Pascal Brodnicki, Paweł Stasiak i Conrado Moreno. Wydarzenie było okazją do podsumowania tegorocznych projektów realizowanych przez Fundację dla młodych pacjentów w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym. – Pokaz mody Dzieci Dzieciom jest dowodem na to, że warto marzyć i mieć nadzieję. Biorą w nim udział młodzi pacjenci, którzy są ambasadorami wszystkich tych, którzy właśnie zmagają się z chorobą. Nasi modele pokazują, że warto walczyć, być odważnym, czerpać siłę z codziennych, ale także niecodziennych aktywności pełnymi garściami – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator projektu.

Fot. Lidia Skuza / mat. prasowy

Modele, którym towarzyszyliśmy podczas pokazu to fantastyczne dzieciaki, które chcą żyć i bawić się jak inne. Od lat angażuję się w projekty Fundacji Spełnionych Marzeń. To przyjemność wspierać młodych pacjentów w powrocie do zdrowia poprzez formy najbardziej dla nich atrakcyjne – sport i zabawę. Jak się okazuje, to także najbardziej skuteczne formy rehabilitacji – dodaje Szymon Majewski, towarzyszący podczas pokazu 6-letniej Julce Jekiel.

Zobacz również: Charytatywny pokaz mody Dzieci dzieciom w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kto pojawił się na wybiegu?

Kolejny rok z rzędu małe modelki i mali modele prezentowali ubrania dziecięcej marki Endo. – Nasza wspólna przygoda z Fundacją Spełnionych Marzeń trwa już 10 lat. Z ogromną frajdą i dumą ubieramy co roku małe modelki i małych modeli, którzy mimo zmagania się z ciężką chorobą, emanują radością, bawią się i mają marzenia, właśnie takie jak wyjście na wybieg ramię w ramię ze swoimi idolami – mówi Aneta Kołaszewska, dyrektorka artystyczna firmy Endo.

Ambitne plany

Pokaz Dzieci Dzieciom zwieńczył tegoroczny sezon projektów Fundacji Spełnionych Marzeń, wśród których można wymienić Onko Ligę, Harleyadę Marzeń, wyjazd na Słowację oraz około 100 wydarzeń na oddziałach onkologicznych w całej Polsce. W planach na kolejny rok jest między innymi nowa edycja Igrzysk Spełnionych Marzeń oraz… wyjazd do Czarnobyla. – Kto pokonał chorobę nowotworową, temu nic nie straszne! Czas na nowe odważne wyzwania – mówi Tomasz Osuch.

Jak zapowiadają przedstawiciele Fundacji, będą kontynuowane także projekty nakierowane na wsparcie aktywności sportowych i aktywnej rekreacji młodych pacjentów oraz te realizowane we współpracy z ośrodkami w całej Polsce, bezpośrednio na oddziałach.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze