5.3 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAŁUKASZ FABIAŃSKI AMBASADOREM BRAMKARZY REPREZENTACJI POLSKI AMP FUTBOL!

ŁUKASZ FABIAŃSKI AMBASADOREM BRAMKARZY REPREZENTACJI POLSKI AMP FUTBOL!

Łukasz Fabiański został ambasadorem bramkarzy reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Fabian poznał się z „jednorękimi” bramkarzami Amp Futbol na wspólnym treningu oraz na spotkaniu w Warszawie, na którym nie zabrakło żartów i rozmów o przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Kadrowicze Amp Futbol, podobnie jak reprezentanci Adama Nawałki chcą w tym roku powalczyć o mundialowe medale.

– Podziwiam zaangażowanie ampfutbolowych bramkarzy i to jak mimo trudności, godnie reprezentują nasz kraj dając z siebie wszystko, a to są wartości z którymi ja też się utożsamiam. Cieszę się, że miałem okazje spotkać się z chłopakami i trochę porozmawiać. To świetni ludzie i trzymam za nich kciuki. – mówi Fabiański.

Zobacz także: Kamil Grosicki ambasadorem reprezentacji Polski amp futbol! „Ma dwie nogi, ale i tak do nas pasuje”

Bramkarz Swansea dołączył do Kamila Grosickiego i Roberta Lewandowskiego, którzy również wspierają piłkarzy po amputacjach. Reprezentacja Polski Amp Futbol już teraz należy do najlepszych drużyn na świecie. Biało-czerwoni w październiku, w świetnym stylu zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy, a na ostatnich Mistrzostwach Świata dotarli aż do półfinału imprezy. Duża w tym zasługa właśnie polskich bramkarzy, którzy w osobie nowego ambasadora, zyskają dodatkowe wsparcie i motywację do jeszcze cięższej pracy.

– Łukasz Fabiański to świetny bramkarz, ale też świetny człowiek. Jego wsparcie i doświadczenie na pewno pomoże nam w przygotowaniach do Mistrzostw Świata. – mówi Jakub Popławski, który bronił polskiej bramki podczas ampfutbolowego EURO. – Odniosłem wrażenie, że ostatnie spotkanie było ważne nie tylko dla nas, ale też dla Łukasza. Mam nadzieję, że ta współpraca pomoże nie tylko nam, ale też Fabianowi w dobrym występie na mundialu!

W ampfutbolu bramkarze mają tylko jedną rękę, a piłkarze z pola tylko jedną nogę. Świetna gra i nagrody zdobywane przez polskich golkiperów na międzynarodowych imprezach to zasługa między innymi Marka Dragosza – pierwszego trenera reprezentacji. – Amp Futbol jest ważną częścią mojego życia ale od ponad 20 lat zajmuję się również treningiem bramkarskim w zwykłej piłce. – zdradza Marek Dragosz – Właśnie dlatego szczególnie cieszę się na tę współpracę i wierzę, że ci wszyscy świetni ludzie – zarówno Łukasz, jak i moi podopieczni – wyniosą z niej mnóstwo fantastycznych wartości.

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach po wielkim sukcesie odniesionym podczas październikowych mistrzostw Europy w Turcji (pięć zwycięstw w sześciu meczach i brązowy medal turnieju) szykuje się już do mistrzostw świata, które odbędą się na przełomie października i listopada w Guadalajarze. W ramach przygotowań ampfutboliści trenują indywidualnie i w klubach, spotykają się na zgrupowaniach kadry oraz biorą udział w meczach towarzyskich i turniejach. Głównym punktem przygotowań będzie wrześniowa VII edycja międzynarodowego turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie.

– Mam nadzieję, że przed mistrzostwami spotkam się jeszcze z chłopkami na boisku. Chętnie poprowadzę dla nich trening i pomogę w przygotowaniach do mundialu. Trzymam za nich oba kciuki! – kończy Fabian.

Wideo ze spotkania Łukasza Fabiańskiego z bramkarzami Amp Futbol Polska:

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze