9.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALL.STADT PREZENTUJE NOWY SINGIEL HALO

L.STADT PREZENTUJE NOWY SINGIEL HALO

„Halo” to drugi po „Oczach Kamienic” singiel z nowej płyty zespołu L.Stadt zatytułowanej „L.Story”.

Muzycznie „Halo” to miks dalekich skojarzeń – od tanecznej elektroniki po psychodeliczne harfy i orkiestrowe brzmienia. Jednak tekstowo wyraźnie odzwierciedla treść i koncept całej płyty. „To tekst o przemijaniu. O miejscach i ludziach, których już nie ma”- mówi Łukasz Lach, lider L.Stadt. „W tekstach Konrada Dworakowskiego jest pewien nakaz, który każe nam przyjrzeć się teraźniejszości i w kontekście tego co minęło zadawać pytania o rzeczy trwałe, nieprzemijające”.

Zobacz również: Nowy album L.Stadt – „L.Story” od dziś w sprzedaży!

Podobnie jak do „Oczu Kamienic, do utworu „Halo” powstało nieoczywiste video:

„Chcieliśmy stworzyć prosty obraz, ruchomą fotografię, w której pozostawimy oglądającemu przestrzeń na własną interpretację piosenki”- mówi autor koncepcji video, Maciej Szafnicki. „Posłużyliśmy się językiem mogącym kojarzyć się z video artem, postawiliśmy na mastershot z rzadko już dziś wykorzystywaną projekcją tylną”.

Płyta „L.Story” ukazała się 12 maja 2017 roku nakładem Mystic Production. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu. Muzycznie L.Stadt po raz kolejny sięga po nowe dla siebie środki wyrazu – na płycie zespołowi towarzyszy Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze