Legia Warszawa w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów pokonała u siebie IFK Mariehamn 6:0 (3:0) (w dwumeczu 9:0) i tym samym awansowała do kolejnej rundy.

Trener Legionistów Jacek Magiera po meczu powiedział, że cel został osiągnięty. – Cieszymy się z awansu do kolejnej rundy. Cel został osiągnięty. Drużyna wyglądała dużo lepiej niż w Finlandii i Zabrzu, tak więc zrobiliśmy krok do przodu. Organizacja gry wpłynęła na to, że stworzyliśmy sobie dużo ciekawych akcji, po których padły gole. Przed nami jednak dużo pracy, aby wznieść się na wyżyny możliwości i osiągać sukcesy. Jestem zadowolony z występu młodzieży. Doświadczeni zawodnicy robili dziś wszystko, aby młodzi wkomponowali się w mecz jak najlepiej. Wejście Hamalainena pokazało jego wielkość. Robił, co mógł, aby stwarzać kolegom sytuacje strzeleckie.

Zobacz również: Legia Warszawa mistrzem Polski w piłce nożnej

Legia Warszawa – IFK Mariehamn 6:0 (3:0)

Bramki: Guilherme 6′, Kojola (sam.) 37′, Kucharczyk 40′, 55′ (k.), Szymański 80′, Michalak 81′.

Legia: Cierzniak – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan (Kopczyński 57′), Hlousek – Mączyński, Makowski – Guilherme (Michalak 46′), Szymański, Moneta – Kucharczyk (Hamalainen 65′).
Rezerwowi: Szumski, Broź, Kopczyński, Moulin, Michalak, Nagy, Hamalainen.

IFK Mariehamn: Nordqvist – da Cruz, Kojola (Granlund 67′), Lyyski, Maenpaa – Span, Ekhaile, Petrović, Sellin (Mattsson 75′) – Sid, Kangaskolkka (Amani 86′).
Rezerwowi: Vaikla, Wight, Amani, Mattsson, Karlstrom, Wirtanen, Granlund.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Robert Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w ampfutbolu! Wideo ogłaszające promuje UEFA i ŁNP!

Pozostał niespełna rok do Mistrzostw Europy Amp Futbol