21.1 C
Warszawa
środa 17 lipca • 2024
Strona głównaLIFESTYLEKUPUJESZ W SIECI A ODBIERASZ W PUNKCIE. CO 5 KLIENT CHCE SAM...

KUPUJESZ W SIECI A ODBIERASZ W PUNKCIE. CO 5 KLIENT CHCE SAM ODEBRAĆ PACZKĘ

Już co 5 klient zamiast dostarczenia przesyłki do domu woli odebrać paczkę w punkcie odbioru. Zamawianie przesyłek do wybranych punktów to jeden z trendów rynkowych. Takie rozwiązanie zyskuje coraz większe grono zwolenników i coraz więcej miejsc taką usługę oferuje.

– Wiemy z różnych badań rynkowych, że ok. 20 proc. klientów jest skłonnych odebrać paczkę w punkcie. To też jest związane z jej rozmiarami, gdyż mniejszą, lżejszą jest łatwiej odebrać po drodze – mówi newsrm.tv Anna Kania-Okieńczyc, dyrektor ds. Marketingu DHL Parcel Polska i dodaje. – Dopasowanie się do oczekiwań klientów i stworzenie siatki rozwiązań ułatwiających im odbiór zakupów, które robią w sieci to trend rynkowy. Firmy przygotowują paletę rozwiązań. W naszym przypadku jest to sieć punktów odbioru, ale także sprawnie działający system przekieruj paczkę, w którym klient może sam zarządzać jak chce przesyłkę odebrać.

Zobacz również: Robisz przelew? Uważaj, cyberprzestępcy podmieniają numery rachunków!

Zakupy, które zrobiliśmy w sklepie internetowym już teraz możemy odbierać w tradycyjnym sklepie np. Żabka i Freshmarket podpisały porozumienie z DHL Parcel. Sklepy zostaną włączone do sieci punktów odbioru i nadań przesyłek DHL. W sumie sieć punktów odbioru zwiększy się o ponad 4550 sklepów na terenie całej Polski.

– Proces odbioru paczki działa na bardzo prostych zasadach. Gdy paczka oczekuje w punkcie, wtedy klient dostaje SMS z kodem PIN. To za jego pomocą klient odbiera przesyłkę w wygodnym dla siebie czasie. Punkty działają od godziny 6 do 23. Paczki oczekują na klienta przez 7 dni – wyjaśnia Anna Kania-Okieńczyc.

Plan rozwoju współpracy pomiędzy DHL Parcel a Żabka Polska zakłada szybkie tempo wdrożenia sklepów Żabka oraz Freshmarket do sieci punktów partnerskich. W pierwszej fazie projektu, do końca maja, usługa zostanie uruchomiona w 218 sklepach na obszarze Mazowsza. Do końca września planowane jest wdrożenie usługi w kolejnych 4332 punktach. Dzięki współpracy sieć odbioru paczek do końca roku osiągnie liczbę 6100 punktów.

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze