6.6 C
Warszawa
poniedziałek 22 kwietnia • 2024
Strona głównaFILMKOTERSKI I MUSKAŁA LAUREATAMI NAGRÓD ZA ROLE W FILMIE 7 UCZUĆ NA...

KOTERSKI I MUSKAŁA LAUREATAMI NAGRÓD ZA ROLE W FILMIE 7 UCZUĆ NA 7. FESTIWALU AKTORSTWA FILMOWEGO

Michał Koterski laureatem nagrody Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „7 Uczuć” na 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. W wyścigu po nagrodę pokonał Andrzeja Chyrę, Olgierda Łukaszewicza i Adama Woronowicza. Nagrodę otrzymała także Gabriela Muskała za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w „7 uczuciach”.

Michał Koterski otrzymał nagrodę Złotego Szczeniaka na 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. Został doceniony za rolę Adasia Miauczyńskiego w filmie Marka Koterskiego „7 uczuć”. W kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska, zwyciężył z Andrzejem Chyrą (nominowanym za rolę w „Eterze”), Olgierdem Łukaszewiczem („Jak pies z kotem”) i Adamem Woronowiczem („Kamerdyner”). Na uroczystej gali we wrocławskim Teatrze Polskim Michał Koterski nagrodę odebrał z rąk samego Bogusława Lindy.

Tak podsumował swoje emocje związane z tym wyróżnieniem: „Tak jak bohater filmu „7 uczuć” Adaś Miauczyński chciał być szlachetny i silny jak Gary Cooper w „W samo południe”, tak ja zawsze chciałem być jak Wielki Szu czy Franz Maurer. Dzisiaj, kiedy mam wspaniałą rodzinę, cudowną narzeczoną Marcelę i synka Fryderyka, wspaniałych rodziców, aż czwórkę, grono prawdziwych przyjaciół, którzy byli ze mną na dobre i na złe, kiedy Jury złożone z wybitnych aktorów, pod przewodnictwem Jana Nowickiego na Festiwalu Aktorstwa Filmowego przyznaje mi nagrodę Złotego Szczeniaka za główną rolę męską, a wręcza mi ją sam Bogusław Linda, i tym samym spełniają się moje największe marzenia, wiem jedno, chce być Sobą”.

Zobacz również: Prezentujemy zwiastun „Planety singli 2”. Film w kinach od 9 listopada!

Złotego Szczeniaka za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „7 uczuć” otrzymała natomiast Gabriela Muskała, która w imieniu Łukasza Simlata odebrała także wyróżnienie za występ w „Fudze”. Tak aktorka wyraziła swoją radość: „Zaopiekowałam się dwoma Złotymi Szczeniakami, Cieszę się i wzruszam… Trochę jak Dziecko i trochę jak Matka… Jeden Szczeniak mój, za rolę Weronki Porankowskiej w filmie Marka Koterskiego „7 uczuć”, drugi Szczeniak Łukasza Simlata (nie mógł być na Gali) za rolę Krzysztofa w „Fudze” wg mojego scenariusza i w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Marku, dziękuję za Weronkę, za możliwość podróży w czasie i bycia znowu Dzieckiem… I za to, że w tej Podróży byłeś tak wspaniałym Przewodnikiem. Łukaszu, gratuluję Nagrody, rozpiera mnie macierzyńska duma z Ciebie, Agnieszki, Kuby i wszystkich nagród, które zgarnia Fuga”.

„7 uczuć” oficjalny zwiastun:

Zobacz więcej w kategorii: Komedia

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze