-2.8 C
Warszawa
sobota 2 grudnia • 2023
Strona głównaMUZYKAMaJLo - re_covery, czyli powrót do klasyki songwritingu

MaJLo – re_covery, czyli powrót do klasyki songwritingu

„Re_Covery” to drugi długogrający album trójmiejskiego artysty MaJLo. Na płycie znajduje się dziesięć autorskich utworów, które zostały skomponowane, wyprodukowane i wykonane przez samego Macieja Milewskiego.

Uzupełnienie albumu stanowi bonus track w postaci zinterpretowanego na nowo utworu Paula Simona – „Bridge Over Troubled Water”. Nowy krążek to zwrot w kierunku klasyki songwritingu, pełnej urzekających melodii i silnej harmonii, opisany nowoczesnymi technikami i brzmieniami. Na nagraniach obecni są również muzycy, z którymi MaJLo współpracuje na co dzień: Jacek Prościński – perkusja, Piotr Jacewicz – perkusja, Tomasz Sadecki – gitara basowa, Konrad Żołnierek – kontrabas, Joanna Bieńkowska – skrzypce oraz Maria Szagżdowicz – wiolonczela. Materiał dźwiękowy został nagrany w studiu artysty – Look Ahead w Gdańsku i zmiksowany przez Marcina Szwajcera.

Zobacz również: Sidney Polak powraca z nową płytą!

Pierwszym singlem zapowiadającym album „Re_Covery” był „I Cannot Change For You”. Można go posłuchać poniżej:

Od dziecka towarzyszy mi muzyka takich artystów jak Billy Joel, Jeff Buckley czy Elton John, których płyty przywoził z Zachodu mój ojciec. Są to ponadczasowe nagrania, do których regularnie wracam i które mnie inspirują. Przy produkcji „Re_Covery” chciałem wczuć się w rolę zwierzającego się artysty, który za pomocą melodii, harmonii i tekstu opowiada wciąż aktualne treści. Każdy z utworów zawartych na płycie został napisany przy użyciu pianina lub gitary, co sprawiło, że kompozycje były niemal kompletne już na etapie powstawania. Nie chciałem nic nowego odkryć, a jedynie otrzeć z kurzu charakterystyczny dla lat dziewięćdziesiątych sposób pisania piosenek i dodać do tego własne, nowe brzmienie. Próbowałem znaleźć balans między tym, co było, a tym co jest. Nie zadawałem sobie pytania, jak ta muzyka odnajdzie się w dzisiejszych trendach. Jest to spełnienie moich aktualnych oczekiwań od muzyki, które na przestrzeni lat pozostały w dużym stopniu niezmienione.” – mówi o swoim drugim albumie MaJLo.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka pop/dance

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze