19.5 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaLIFESTYLEKompleksowość usług – redefinicja koncepcji . Distinguished Gentleman’s Night. Dobre Jachty &...

Kompleksowość usług – redefinicja koncepcji . Distinguished Gentleman’s Night. Dobre Jachty & Tailors Club.

Świat nieustannie ewoluuje, poruszając się w dynamicznym tempie zmian.
Aby utrzymać się na czele w biznesie, musimy być elastyczni i stale dostosowywać nasze działania taktyczne i operacyjne do nowych wyzwań.
To wymaga nie tylko przewidywania i zaspokajania potrzeb klientów, ale także tworzenia inspirujących rozwiązań, które wykraczają poza ich oczekiwania.
W dzisiejszych czasach, współpraca pomiędzy wiodącymi markami jest kluczem do sukcesu. Organizują one wspólne wydarzenia, dzieląc się swoimi doświadczeniami i klientami, co pozwala na tworzenie kompleksowych ofert, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby rynku. Tego rodzaju spotkania to nie tylko okazja do prezentacji najnowszych produktów i usług, ale także do budowania relacji biznesowych i wymiany inspiracji.

 

Alicja w krainie czarów – inspiracja.

Inspiracją dla organizatorów wydarzenia, które odbyło się 23.05.2024
w przestrzeniach najbardziej prestiżowego miejsca w Warszawie jakim jest Raffles Europejski Warsaw w Apartamencie Royal Europejski, była filozofia życia zawarta w baśniowym świecie „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.
To opowieść, którą każdy z nas może interpretować na swój sposób, odnajdując w niej zarówno siebie, jak i swoje marzenia. Czy ten bajkowy świat może odnosić się do naszej rzeczywistości, do dzisiejszych realiów? Czy jedynym łącznikiem jest symbol pędzącego czasu? A może to właśnie marzenia, które wydają się najbardziej odległe od realnego świata, są z nim najbliżej związane? Ludzie dzielą się na tych, którzy przede wszystkim marzą, i na tych, którzy przełamują bariery i realizują swoje cele, przekształcając marzenia w rzeczywistość. Są też tacy, którzy dzięki odniesionym sukcesom spełniają swoje coraz to ambitniejsze, nowe,  nieustannie podnosząc poprzeczkę swoich aspiracji i właśnie takie osoby gościły na wydarzeniu Distinguished Gentleman’s Night zorganizowanym przez Dobre Jachty i Tailors Club, a sama nazwa wydarzenia jak już nie trudno się domyślić nie była przypadkowa.

Dlaczego właśnie Alicja w krainie czarów ? Do tak zadanego pytania odnieśli się organizatorzy wydarzenia: Maciej Dąbrowski – Właściciel i Prezes Zarządu Firmy Dobre Jachty, oraz Michał Linke – Założyciel Marki Tailors Club.

Maciej Dąbrowski: Przygody Alicji w Krainie Czarów” to nie tylko wspaniała opowieść o bajkowych miejscach i zaczarowanych postaciach, ale przede wszystkim lektura pełna życiowych prawd. Alicja, główna bohaterka, pokazuje nam, że droga do osiągnięcia celów i realizacji marzeń jest często kręta i pełna wyzwań. Jej niezłomność i wiara we własne możliwości stają się kompasem, który prowadzi ją przez trudności i niepewności. W świecie biznesu tworzenie prestiżowej marki wymaga odwagi do podejmowania ryzyka, konsekwentnego dążenia do celu i autentyczności w działaniach. Budowanie marki to proces wymagający determinacji, zaangażowania i wizji. Trzeba być wizjonerem, odważnie patrzeć w przyszłość, dostrzegać nowe możliwości i przewidywać trendy, aby w konsekwencji znaleźć się tam, gdzie zaplanowaliśmy to w naszej strategii. Wykraczając poza oczekiwania klientów, proponujemy rozwiązania, zanim jeszcze o nich pomyślą, zanim upewnią się, że są one dla nich potrzebne.

Tworzenie marki to także umiejętność podejmowania trudnych decyzji i mierzenia się z wyzwaniami. Podobnie jak Alicja, która spotyka na swojej drodze wielu bohaterów, przedsiębiorcy muszą nawiązywać relacje i współpracować z innymi, aby wzbogacić swoje doświadczenia i wizję marki.

Głęboko wierzę, że dążenie do celu oraz silne przekonanie o umiejętnościach własnych i ludzi, z którymi się pracuje, prowadzą nas do sukcesu. W biznesie, jak w bajce, potrzebna jest odwaga, niezłomność i wiara w swoje możliwości, aby tworzyć coś wyjątkowego.

Firma Dobre Jachty, to lider w branży jachtowej. Dynamicznie poszerza swoją ofertę, wprowadzając na rynek nie tylko nowe ekskluzywne marki, ale też nieoczywiste usługi współgrające z tymi, jakie powinny być oferowane klientom obcującym z luksusem w XXI wieku. Ostatnie miesiące były wyjątkowo owocne, w szczególności dzięki wprowadzeniu do oferty nowoczesnego jachtu Virtue V10, którego wyróżnikiem rynkowym jest przed wszystkim kadłub wykonany w technologii Petestep. Technologii, która, mimo że jacht nie jest wyposażony w fiole, praktycznie unosi się nad taflą wody w wytworzonej od kadłubem poduszce wodno-powietrznej.

Nie tak dawno, bo w połowie 2023 roku do oferty dodano najszybszy seryjnie produkowany skuter, Burrasca, austriackiej marki Belassi, a już w grudniu 2023 roku podjęto strategiczną współpracę ze szwedzką firmą AWAKE produkującą jedboard oraz eFoil pracujące w tym samym, kompatybilnym systemie bateryjnym. Innymi słowy baterie Awake nie tylko mają różne pojemności, ale też pasują zamiennie do różnych typów desek tego producenta. Te innowacyjne „zabawki” stają się nie tylko olbrzymią atrakcją do użytkowania ich również
w strefach ciszy, ale są nieodzownym wyposażeniem nowoczesnych jachtów, zapewniając wyjątkowe doznania na wodzie.

Michał Linke: Pomysł, aby nawiązać do dzisiejszych potrzeb właścicieli jachtów poprzez inspirację baśnią „Alicja w Krainie Czarów” okazał się niezwykle trafiony.  Choć stroje bajkowych postaci z „Alicji w Krainie Czarów” są mocno przerysowane celem oddania, charakteru postaci, to w tym przerysowaniu stanowią idealne odniesienie do dzisiejszych trendów mody.

Indywidualizm odgrywa kluczową rolę, a szycie na miarę jest, jeśli nie jedyną to najlepszą drogą do zaadresowania potrzeb i oczekiwań klientów. Wrażliwość na potrzeby klientów oraz zdolność do antycypowania przyszłych trendów w modzie to cechy, które wyróżniają Tailors Club.

W moim przekonaniu podobnie jak w baśniowym świecie Alicji strój nie jest tylko ubraniem – to wyraz tożsamości, aspiracji i swego rodzaju wizualnej komunikacji z otoczeniem. Nasza marka nie tylko dostarcza ubrania, ale również tworzy i buduje wizerunek naszych klientów. Przy tym jako marka przykładamy ogromną wagę do zrozumienia i rozumienia ewoluujących potrzeb naszych klientów w tym tych, którzy są lub dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie jachtingu.

Wykorzystywane przez nas wysokiej jakości tkaniny stanowią solidną bazę naszych projektów, co zapewni nie tylko elegancję, lecz także funkcjonalność oraz tak istotną odporność na warunki atmosferyczne. Chcemy, aby doświadczenie z noszenia odzieży Tailors Club było niezapomniane tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu i to niezależnie od tego, czy nasi klienci pewnie kroczą po suchym lądzie, czy mniej lub bardziej odważnie stąpają po zbryzganym wodą pokładzie jachtu morskiego.

Łączymy siły, aby na nowo zdefiniować kompleksowość usług.

Maciej Dąbrowski: Branża jachtowa nieustannie się rozwija, przenikając
do innych sektorów adoptując przy tym u siebie coraz bardziej zaawansowane technologie, które oferuje XXI wiek . Obecnie, to nie tylko zakup jachtu i radość z jego użytkowania w modelu funkcjonowania jaki do tej pory najtrafniej oddawało słowo „lifestyle”. Dzisiaj lifestyle to za mało, aby czerpać z tego co oferuje nam otaczający nas świat, dzisiaj lifestyle (czy tego chcemy, czy też nie) nie staje się już elementem życiowego systemu, którego podzbiorem jest rzeczywistość alternatywna i interakcje ze sztuczną inteligencją. Jachting ma tutaj sowie miejsce, które bardzo wyraźnie widzimy konsekwentnie realizując naszą strategię.

Obserwując rynek, zauważalne staje się rosnące znaczenie aspektu ubioru
dla użytkowników jachtów. Właściciele jachtów pragną nie tylko doskonałych wrażeń na wodzie, ale również zachować ekskluzywność swojego ubioru, prezentując się stylowo i elegancko w każdej sytuacji. W odpowiedzi na te potrzeby zaprosiłem do realizacji wspólnego projektu Michała Linke założyciela Marki Tailors Club. Marki o wyjątkowej reputacji na rynku mody luksusowej, która jest synonim elegancji, wyczucia smaku oraz najwyższej jakości tkanin. Marka ta doskonale rozumie potrzeby swoich klientów, oferując ubrania, które idealnie łączą najnowsze trendy z tradycją doskonałego krawiectwa.
W luksusowych warunkach, na pokładach jachtów, elegancja i nienaganny styl
są równie ważne, co w biurach czy podczas oficjalnych spotkań biznesowych
. Tailors Club, dzięki swojemu zaangażowaniu w tworzenie unikalnych, spersonalizowanych ubrań, doskonale wpisuje się w tę nową niszę rynku.

Partnerzy wydarzenia – liderzy, kreatorzy przyszłości.

Mocny akcent inwestycyjny na wydarzeniu zaznaczył się przez obecność firmy Geco Capital. Geco Capital – firma inwestycyjna specjalizująca się w zarządzaniu aktywami cyfrowymi. Powstała, aby sprostać dynamicznie zmieniającej się gospodarce cyfrowej, oferując stabilne możliwości inwestycyjne w sektorach blockchain. Tworzy i zarządza funduszami inwestującymi w aktywa cyfrowe. Zarządzający firmą, Marcin Wituś, posiada bogate doświadczenie na rynkach finansowych i w technologii blockchain, co przekłada się na skuteczne zarządzanie funduszami. Flagowym produktem firmy jest Digital Large Cap Fund (DLCF), który inwestuje w zdywersyfikowane portfolio produktów. Strategia Geco Capital polega na aktywnym zarządzaniu aktywami, maksymalizując zwroty podczas fazy wzrostu rynku i chroniąc wartość w okresach spadków poprzez konwersję na waluty fiducjarne. Geco Capital kładzie nacisk na długoterminowe horyzonty inwestycyjne, efektywność kosztową oraz zbieżność interesów z inwestorami. Firma planuje wprowadzenie nowych funduszy i produktów inwestycyjnych, które pozwolą na dalszą dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Nowe produkty będą skierowane zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, oferując szeroki wachlarz możliwości inwestycyjnych w sektorze aktywów cyfrowych.

Elementy inwestycyjne zostały przełamane akcentami sztuki zaprezentowanymi przez MAG Modern Art Gallery. Wśród zaprezentowanych prac znalazł się obraz nawiązujący do inspiracji wydarzenia – postać Królika z „Alicji w Krainie Czarów”. Alegoria upływającego czasu, przedstawiona poprzez Królika trzymającego zegarek, subtelnie przypominała gościom o szybkości podejmowanych decyzji zarówno w inwestowaniu, jak i w biznesie. Królik jakby patrzył na Gości, wymownie przypominając, że czas to pieniądz.

Gości wydarzenia najbardziej zachwyciły rzeźby re-generatywne będące zapowiedzią wystawy – Artintell.

MAG Modern Art Gallery kieruje Anna Annomalia, która na wydarzeniu zaprosiła Gości do swojego magicznego świata sztuki opowiadając o najnowszym projekcie wystawie ArtIntell, która jest owocem współpracy MAG Gallery i Campus Al.

Artintell to wystawa, która jest swoistym pomostem między sztuką fizyczną i sztuką digitalową w tym generatywną i re-generatywną. Celem wystawy jest pokazanie, że nowe technologie w tym AI to przełom w percepcji sztuki. Artintell zaprasza czołowych artystów digitalowych, ale i analogowych z całego świata prezentując i promując sztukę generatywną i re-generatywną oraz integruje te dwa światy, co pozwala na nowe formy wyrazu artystycznego.

Tak powstałe prace,  nie tylko zachwycają estetycznie, ale również inspirują do refleksji nad przyszłością sztuki i technologii.

Partnerem i naukowym kuratorem wystawy jest profesor Aleksandra Przegalińska czołowa specjalistka w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją i filozofią nowych technologii, która objęła patronat nad Artintell by MAG. Dzięki jej współpracy, w Artintell by MAG organizowane będą wykłady i panele dyskusyjne, które umożliwią zgłębianie tematyki sztuki cyfrowej i interakcji człowiek-maszyna. ArtIntell to miejsce, gdzie sztuka generatywna i re-generatywna, sztuka AI oraz możliwości druku 3D są nie tylko prezentowane, ale i doświadczane na żywo . Premiera wystawy odbędzie się we wrześniu bieżącego roku Warszawie w Hali Koszyki.

Magia Widoku – Inwestycja Sol Marina Gdańsk.

Po raz kolejny partnerem wydarzenia organizowanego przez Dobre Jachty jest firma Dekpol Deweloper, która na wydarzeniu zaprezentowała jedną z najciekawszych i najbardziej dochodowych inwestycji dla właścicieli jachtów – Sol Marina Gdańsk. Ta prestiżowa inwestycja, oferuje wyjątkowe połączenie luksusowych apartamentów i mariny, usytuowanej przy nabrzeżu Martwej Wisły, nieopodal Wyspy Sobieszewskiej. Otoczona parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody Ptasi Raj oraz Mewia Łacha, stanowi idealne miejsce do życia, łącząc bliskość natury z wygodą miejskiego życia.

Sol Marina powstaje w trzech etapach. Początkowe ceny sprzedaży wynosiły
13 000 zł netto/m2 co mogło być postrzegane jako ryzykowna inwestycja,
ale z czasem, wraz z postępem budowy i rosnącym zainteresowaniem, ceny wzrosły. Obecnie apartamenty są sprzedawane w cenach od 24 000 do 34 000 zł netto/m2, w zależności od parametrów lokalu. Miejsca cumownicze, które na początku kosztowały 100 000 zł netto, teraz osiągają wartość 300 000 zł netto. Widząc ogromny potencjał w tej lokalizacji, Dekpol Deweloper obecnie nabył nowy grunt pod kolejny etap Sol Mariny, aby nadać wyspie Sobieszewskiej nowy, inspirujący kształt.

Ponadto, Dekpol Deweloper rozpoczyna nową inwestycję przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie. Stylowe lobby. Wysokiej klasy restauracja. Do tego ponad 200-metrowa strefa coworkingu. Najnowsza inwestycja OVAL SKY na warszawskiej Woli, 333 apartamenty w OVAL SKY zlokalizowane będą jedynie 10 minut od dworca Warszawa Centralna co czyni ją idealnym produktem inwestycyjnym.

Muzyka w kolorze ciemnego bursztynu.

Kolejny raz Goście Dobrych Jachtów mieli okazję zanurzyć się w świat najwyższej jakości dźwięków, dzięki firmie Manron. Uczestnicy spotkania mogli poznać najnowsze osiągnięcia tej firmy, ciesząc się perfekcyjnym odsłuchem. Manron, renomowany producent wzmacniaczy lampowych oraz kolumn głośnikowych najwyższej klasy, zapewnił niezapomniane doznania akustyczne. Przy tych doskonałych dźwiękach goście mogli delektować się niepowtarzalnym smakiem rumu Dictador, co dodało wieczorowi wyjątkowego charakteru.

Nieprzemijające piękno – diament i obiektyw.

W tak pięknej przestrzeni jak Apartament Royal Europejski nie mogło zabraknąć magii kamieni szlachetnych. Maciej Wielkopolan, przedstawiciel marki Carat & Co, wprowadził Gości w fascynujący świat tych wyjątkowych skarbów. Carat & Co oferuje najwyższej jakości, certyfikowane kamienie szlachetne w różnorodnych rodzajach i kolorach. Marka projektuje ekskluzywną biżuterię, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów na całym świecie.
W ofercie znajduje się także kolekcjonerska biżuteria, starannie wykonana
w pojedynczych egzemplarzach, podkreślająca unikatowy charakter i piękno kamieni szlachetnych. Inwestycja w te klejnoty jak podkreślił Maciej Wielkopolan to gwarancja bezpieczeństwa kapitału, elastyczność i komfort, a także wysoka stopa zwrotu, przewyższająca tradycyjne formy inwestycji.

Nie zatrzymuję czasu w obiektywie …odsłaniam jego piękno na każdym etapie życia, pozwalając mu płynąć i cieszyć się każdą ulotną chwilą, ponieważ wbrew pozorom piękno nie przemija z czasem – ono jedynie zmienia odcienie, ewoluuje i dojrzewa – Jacek Kutyba

To była wyjątkowa niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Goście mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z talentu cenionego zarówno w kraju, jak i za granicą fotografa, Jacka Kutyby. Fotografia Mistrza to coś więcej niż tylko piękno – to siła i surowa emocja zamknięta w jednej chwili. Jego niezwykła wrażliwość i wyjątkowy zmysł pozwalają ukazać w naszych fotografiach to, czego sami często nie potrafimy dostrzec.

Autor: Joanna Mossakowska

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze