23 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAGLORIA VARSOVIA ZWYCIĘŻA W I TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2018!

GLORIA VARSOVIA ZWYCIĘŻA W I TURNIEJU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2018!

Pierwszy turniej Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2018 za nami. Po zwycięstwo sięgnęła ekipa gospodarzy – Glorii Varsovia – która w ostatecznym rozrachunku okazała się lepsza o jedną (!) bramkę od Kuloodpornych Bielsko-Biała. Spore kłopoty miał trzykrotny mistrz Polski, Husaria Kraków, który zakończył turniej bez choćby jednego punktu.

Przed rozpoczęciem rywalizacji trudno było wskazać faworyta. W zespołach nastąpiły przetasowania kadrowe, a już w poprzednim sezonie losy tytułu mistrzowskiego ważyły się do ostatniego spotkania. W spotkaniu otwierającym turniej gospodarze, Gloria Varsovia, zremisowali z Kuloodpornymi Bielsko-Biała 0:0. Obie ekipy długo badały swoje możliwości i ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. – Pierwszy turniej w sezonie jest zawsze wielką niewiadomą. Trudno powiedzieć, w jakiej formie są inne drużyny, jak przepracowały sezon zimowy oraz co wniosą nowi zawodnicy – przyznał kapitan zespołu z Warszawy Adrian Stanecki.

Zobacz również: Łukasz Fabiański ambasadorem bramkarzy reprezentacji Polski Amp Futbol!

Pierwsze bramki w sezonie 2018 Amp Futbol Ekstraklasy padły w drugim spotkaniu. Husaria Kraków, która przyjechała do stolicy w bardzo okrojonym składzie, nie sprostała GKS Góra, przegrywając 1:2. Dwa gole dla zespołu spod Płocka zdobył Mateusz Sadłowski, kontaktowe trafienie strzałem z rzutu karnego zapisał na swoim koncie Krystian Kapłon. – Inauguracja rozgrywek to zawsze spora zagadka. Sami byliśmy ciekawi, jak wypadną poszczególne kluby po okresie przygotowawczym i po zmianach kadrowych. Dla nas, czyli sztabu szkoleniowego, to świetna okazja do szukania odpowiedzi na temat aktualnej dyspozycji potencjalnych kadrowiczów – mówi trener reprezentacji Polski Amp Futbol Marek Dragosz.

Bieżący sezon jest dla kadrowiczów bardzo istotny. Na przełomie października i listopada w meksykańskiej Guadalajarze odbędą się bowiem mistrzostwa świata, w których biało-czerwoni chcą pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o medale. Na poprzednim mundialu zajęli czwarte miejsce, a ubiegłoroczne mistrzostwa Europy zakończyli z brązowymi medalami.

Zanim na boisko ponownie wyszli zawodnicy rywalizujący w Amp Futbol Ekstraklasie, przed publicznością zaprezentowali się młodzi adepci piłki nożnej występujący w Akademii Amp Futbol Varsovia – pierwszej w Polsce szkółki piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

W kolejnym starciu pierwszego turnieju Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2018 Husaria Kraków mierzyła się z Kuloodpornymi Bielsko-Biała. Choć osłabieni mistrzowie Polski długo stawiali opór bielszczanom, ostatecznie gole Macieja Pożyckiego i Bartosza Łastowskiego dały zwycięstwo Kuloodpornym. – Nasza postawa bardzo cieszy. Sporo pracy włożone w przygotowania daje efekt. Mamy jeszcze nad czym pracować, ale wierzę w naszą drużynę – zapewnia Krzysztof Wrona, który po bramce w meczu z GKS Góra miał okazję, odpowiednią „cieszynką” poinformować, że spodziewa się drugiego dziecka.

Zanim jednak Kuloodporni rozgromili GKS, zrobiła to także Gloria Varsovia. Nie do zatrzymania okazał się Jakub Kożuch, król strzelców poprzedniego sezonu. W meczu z drużyną spod Płocka skompletował hat-tricka, a dwa kolejne gole dołożył inny kadrowicz Dawid Dobkowski. Jak się okazało, to wystarczyło do zwycięstwa w całym turnieju – drugiego dnia Husaria Kraków, z powodu kontuzji i problemów kadrowych, oddała mecz z Glorią walkowerem. – Pozostał niedosyt, gdyż nie zdobyliśmy kompletu punktów remisując z Kuloodpornymi. Mam nadzieję, że w kolejnych turniejach utrzymamy poziom i wywalczymy upragniony tytuł mistrza Polski – mówi Adrian Stanecki.

W ostatnim rozegranym spotkaniu Kuloodporni rozgromili GKS Góra aż 6:1. Stracona bramka okazała się brzemienna w skutkach. W jej wyniku drużyna trenera Macieja Kozika zajęła ostatecznie drugie miejsce. – W większości przypadków o formę reprezentantów Polski możemy być spokojni. Z radością patrzyłem także na progres w organizacji gry, szczególnie zespołów z Bielska i Warszawy – przyznał na koniec trener Marek Dragosz.

Już 5 maja reprezentacja Polski Amp Futbol zagra w Dublinie na stadionie Bohemian FC z Irlandią i Anglią, w ramach przygotowań do październikowych Mistrzostw Świata.

I turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2018

Gloria Varsovia – Kuloodporni Bielsko-Biała 0:0

Husaria Kraków – GKS Góra 1:2
Krystian Kapłon – Mateusz Sadłowski 2

Gloria Varsovia – GKS Góra 5:0
Jakub Kożuch 3, Dawid Dobkowski 2

Husaria Kraków – Kuloodporni Bielsko-Biała 0:2
Maciej Pożycki, Bartosz Łastowski

Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra 6:1
Krzysztof Wrona 2, Maciej Pożycki, Bartosz Łastowski, Ganszczyk, Mariusz Krzempek – Rafał Bieńkowski

Gloria Varsovia – Husaria Kraków 3:0 (wo)

  1.  Gloria Varsovia
  2. Kuloodporni Bielsko-Biała
  3. GKS Góra
  4. Husaria Kraków

Najlepszy zawodnik: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Najlepszy bramkarz: Igor Woźniak (Husaria Kraków)

Król strzelców: Jakub Kożuch (Gloria Varsovia)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze